Prof. F. Krzysik, inicjator powołania Wydziału Technologii Drewna wśród profesorów politechniki Lwowskiej w latach 30-tych.
Prof. F. Krzysik, inicjator powołania Wydziału Technologii Drewna wśród profesorów politechniki Lwowskiej w latach 30-tych.
Prof.Witold Dzbeński (po lewej), wieloletni dziekan WTD,  podczas wizyty w Bydgoszczy.
Prof.Witold Dzbeński (po lewej), wieloletni dziekan WTD, podczas wizyty w Bydgoszczy.
Fragment dawnych zbiorów ksylotecznych
Fragment dawnych zbiorów ksylotecznych

3 Fragment ?tramwaju?, gdzie kiedyś odbywały się zajęcia ze struktury drewna

Rok 2015 jest wyjątkowy dla Wydziału Technologii Drewna SGGW w Warszawie ze względu na rozpoczęcie obchodów 70-lecia jego istnienia.

Najważniejszą uroczystością jubileuszu będzie Zjazd Absolwentów wszystkich roczników. Dla Wydziału będzie to niezwykle wzruszający moment, kiedy w ławach auli zasiądą obok siebie absolwenci, którzy ukończyli Wydział w latach 50 ubiegłego wielu jak i najmłodsze pokolenie, który jeszcze rok czy dwa lata temu studiowało w budynkach na Nowoursynowskiej. Przez te 70 lat istnienia wiele na Wydziale się zmieniło. Najważniejsza zmianą , dla tych najstarszych technologów drewna jest zmiana lokalizacji z ulicy Rakowieckiej na Nowoursynowską i rozbudowa infrastruktury wydziału o nowe laboratoria i hale technologiczną. W czasie trwania zjazdu będą oni mieli możliwość zwiedzenia nowych pomieszczeń, rozmów, w których nie zabraknie na pewno wspomnień o kolegach i wykładowców, którzy najbardziej zapadli w pamięć. To również doskonała okazja do podzielania się anegdotami często międzypokoleniowymi.  Już dziś swoją obecność na zjeździe potwierdziło 240 absolwentów, którzy często podkreślają, jak ważne jest to dla nich wydarzenie.

Dla pracowników Wydziału, zwłaszcza młodszego pokolenia będzie to doskonała okazja do retrospekcji i doceniania zarówno komfortu pracy jak i studiowania na WTD SGGW w Warszawie obecnie.

13 czerwca 2015r na WTD SGGW w Warszawie nie zabraknie na pewno uśmiechu, łez, ciekawych rozmów i cieplej atmosfery.

PROGRAM SPOTKANIA ABSOLWENCKIEGO

 

Previous post Ciepły dom dzięki nowoczesnym drzwiom i oknom
Next post Nowy Styl szykuje się do przejęcia kolejnej zagranicznej firmy. Spółka stawia na eksport.