0 0

Zakład IKEA Industry w kwietniu 2015 roku rozpoczął budowę nowej hali w Babimoście pod Zieloną Górą, w której będzie prowadzony rozkrój ultracienkiej płyty HDF na wymiar. Produkcja w nowej hali o powierzchni 10 000 m2 powinna zacząć się jesienią 2015 roku.
Płyta HDF stosowana jest do produkcji mebli IKEA, głównie tylnych ścianek szaf i komód, jako dna szuflad, a także do stolików. Obecnie wytwarza ją wyspecjalizowany zakład IKEA Industry Orla pod Białymstokiem. Stamtąd surowe płyty trafiają m.in. do zakładu w Zbąszynku, gdzie obecnie odbywa się rozkrój. Tutaj płyta jest cięta na wymiar dla czterech innych jednostek produkcyjnych zlokalizowanych w okolicy, m.in. w Babimoście.
? Ze względu na duże zapotrzebowanie na płytę w naszym zakładzie w Babimoście postanowiliśmy, że rozkrój będzie odbywał się na miejscu ? mówi Wojciech Waligóra, dyrektor generalny zakładów w Zbąszyniu, Zbąszynku i Babimoście oraz prezes IKEA Industry Poland. ? Pozwoli to uniknąć kursów 15 samochodów dziennie na trasie Zbąszynek ? Babimost. Ma to znaczenie dla środowiska, a zrównoważony rozwój zawsze jest istotnym aspektem naszego biznesu.
Zakład IKEA Industry w Babimoście działa od 1992 roku i obecnie zatrudnia ponad 700 osób. Jest tu produkowany jeden z najbardziej rozpoznawalnych produktów IKEA: stolik LACK. Po uruchomieniu nowej hali firma planuje rozpoczęcie tu produkcji na trzy zmiany przez pięć dni w tygodniu. Przewidywana wydajność pracy w nowej hali to 100?150 m3 na zmianę. Oprócz zmniejszenia ilości transportu, uruchomienie nowej hali rozkroju pozwoli na poprawę planowania, ograniczenie niezbędnego poziomu zapasów i ogólne zwiększenie elastyczności i wydajności produkcji.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Reportaż 70 lat WTD
Next post 40 000 mebli wypoczynkowych