0 0

AkzoNobel Wood Coatings wprowadził nowy system klejący do laminowanych belek i drewna klejonego krzyżowo (CLT) ? GripPro? Plus, który obniża poziom emisji wyrobu do poziomu czystego, naturalnego drewna.

GripPro? Plus jest jednym z pięciu nowych produktów uzupełniających wachlarz wysoce wydajnych i nisko emisyjnych systemów klejących AkzoNobel Wood Coatings, jednostki biznesowej, która stale rozwija innowacyjne przemysłowe systemy klejące dla budownictwa drewnianego. Dzięki technologii melaminowej GripPro? Plus obniża poziom emisji z klejonych produktów drzewnych do poziomu czystego, naturalnego drewna. Wartości emisji z systemów klejących AkzoNobel dla budownictwa drewnianego już od wielu lat są znacznie niższe względem wymagań prawnych UE, ale GripPro? Plus stanowi kolejny krok naprzód, dając klientom znaczną przewagę konkurencyjną.
Wysokie standardy, niskie emisje
GripPro? Plus jest praktycznie wolny od formaldehydu, co potwierdziły badania Instytutu ECO w Kolonii w Niemczech. Zawartość tej substancji chemicznej w kleju jest od 10 do 20 razy niższa niż w innych produktach dostępnych na rynku. W rzeczywistości niską zawartość formaldehydu w GripPro? Plus można porównać z poziomami obserwowanymi w typowych klejach D3 na bazie polioctanu winylu. Podobnie jest w przypadku czterech innych produktów z omawianej
serii:
? LignuPro? Zero dla branży podłogowej i meblowej,
? GripPro? Light dla branży płyt wielowarstwowych,
? GripUltra? Plus dla drewnianych konstrukcji nośnych,
? GripUltra? Heat do wykorzystania na liniach bardzo
szybkiego utwardzania falami o częstotliwości radiowej.

GripPro? Plus jest wygodny w użyciu, a jego właściwości wiążące ? takie jak czas nacisku i montażu ? ulegają zmianie automatycznie w przypadku zastosowania powlekarki Ecoflex firmy AkzoNobel, która skraca czas nacisku o 20% w porównaniu z innymi systemami.

Redukcja emisji w miejscu pracy
Zmiana klasyfikacji formaldehydu spowoduje powstanie szeregu nowych obowiązków wynikających z różnych przepisów europejskich i krajowych. Jeden z nich wiąże się z obniżeniem zalecanych limitów narażenia zawodowego (OEL) we wszystkich krajach europejskich. Obecnie limity ustalane są na szczeblu krajowym, a ich zakresy wahają się od 0,1 do >0,5 ppm podczas 8-godzinnego czasu pracy (TWA). Zawartość wolnego formaldehydu w GripPro? Plus jest tak niska, że wyniki pomiarów jego emisji są znacznie niższe od standardu rynkowego. Pomiary narażenia zawodowego ze strony GripPro? Plus wykazały poziom 0,06 ppm przy odległości 20 cm do powlekarki, prasy i wierzchniej części otwartej warstwy pokrywanej klejem. System GripPro? Plus został wprowadzony w bardzo odpowiednim momencie, ponieważ od 1 stycznia 2016 roku wszyscy dostawcy towarów chemicznych będą zobowiązani do klasyfikowania produktów według nowej dyrektywy w sprawie klasyfikacji, oznakowania i pakowania (CLP). A zatem tradycyjne żywice, kleje mocznikowe (UF), kleje melaminowe (MF) i melaminowo-mocznikowe (MUF) będą nadal opatrzone piktogramem, w przeciwieństwie do Grip-Pro? Plus firmy AkzoNobel. Dzięki tym innowacyjnym, niesklasyfikowanym klejom termoutwardzalnym dla przemysłu drzewnego firma AkzoNobel osiągnęła wyższy poziom w rozwoju przyjaznych dla środowiska klejów aminowych i melaminowych.

GripPro? Plus to jedno z ekologicznych rozwiązań firmy typu premium oferujące klientom taką samą lub lepszą funkcjonalność w porównaniu do tradycyjnych produktów dostępnych na rynku, a jednocześnie zapewniające wyraźną przewagę, jeśli chodzi o efektywność ekologiczną. Innowacyjny GripPro? Plus to wyraz skupienia firmy AkzoNobel na nowych technologiach klejowych, które pozwalają dbać o czyste środowisko.

AkzoNobel jest wiodącą globalną firmą w branży farb i powłok oraz głównym producentem specjalistycznych chemikaliów. Korzystając z wielu wieków doświadczenia, dostarczamy przemysłowi i konsumentom na całym świecie innowacyjne produkty i zrównoważone technologie w celu sprostania rosnącym i szybko zmieniającym się wymaganiom naszej planety. AkzoNobel z siedzibą w Amsterdamie zatrudnia blisko 47 000 osób w około 80 krajach i oferuje produkty znanych marek, takich jak: Dulux, Sikkens, International, Interpon i Eka. Konsekwentnie uznawana za jednego z liderów w zakresie zrównoważonego rozwoju, firma AkzoNobel angażuje się w działania na rzecz poprawy warunków życia i otoczenia naszych miast. AkzoNobel Wood Coatings stale rozwija innowacyjne systemy
klejące dla przemysłu budowlano-drzewnego. Produkty AkzoNobel wyróżniają się niskim poziomem zużycia, wysoką wydajnością i najwyższą wytrzymałością podczas obróbki. Zrównoważony rozwój i ochrona środowiska to ważne kryteria przy opracowywaniu nowych systemów klejących. Są to podstawowe cechy nowej generacji systemu klejącego GripPro? Plus firmy AkzoNobel.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Pierwsza w Polsce fabryka LVL rozpoczyna produkcję
Next post Lakierowanie z efektem specjalnym