FINAŁ II OGÓLNOPOLSKIEGO MŁODZIEZOWEGO KONKURSU WIEDZY O DREWNIE

18 marca na Wydziale Technologii Drewna odbył się finał II Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Wiedzy o Drewnie. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół średnich o profilu technik technologii drewna, leśnik oraz technik ochrony środowiska.

Tegoroczna edycja cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży. Do I etapu (szkolnego ) przystąpiło 278 uczniów z 18 szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. W finale wzięło udział 31 uczniów, dla których przygotowany został test obejmujący zagadnienia zarówno z tworzyw drzewnych, stolarki, wad drewna czy konserwacji drewna. Poziom tegorocznej edycji był bardzo wyrównany, co spowodowało konieczność przeprowadzenia dogrywki pomiędzy pięcioma uczestnikami. Ostatecznie pierwsze miejsce zajął uczeń z Zespołu Szkól im. KEN w Kalwarii Zebrzydowskie, natomiast miejsca drugie i trzecie zajęli uczniowie z Technikum Drzewnego towarzystwa Salezjańskiego w Oświęcimiu.

P1000635

Trójka finalistów poza nagrodami rzeczowymi, ufundowanymi przez przedsiębiorstwa sektora drzewnego, otrzyma miejsce na wybranym przez siebie kierunku na Wydziale Technologii Drewna.

Przewodniczący Komisji Konkursowej dr hab. Paweł Kozakiewicz Prof. SGGW podkreślał, że wszyscy finaliście powinni czuć się wygrani z uwagi na fakt pokonania licznej konkurencji w I etapie.  Podkreślił również ogromna rolę nauczycieli, którzy przygotowywali uczniów do konkursowych zmagań.

P1000639

Organizacja Konkursu przez Wydział Technologii Drewna SGGW w Warszawie  wraz z przedsiębiorstwami sektora drzewnego (Pflaiderer, Mardom Pro, Festool, mebloform, Nowy Styl Group, SITLID, Fabryki Mebli Forte S.A) ma na celu pokazanie młodym ludziom, że wybór szkoły o profilu związanym z drewnem to dobry i przyszłościowy wybór.

P1000645