0 0

iGiottoApp X2 to najbardziej zaawansowana wersja robota antropomorficznego marki Cefla do lakierowania natryskowego z wykorzystaniem technologii 6-osi. Jego elastyczność odpowiada na trend indywidualizacji produkcji mebli, produkowanych metodą just in time.

 

iGiottoApp, znany dotychczas głównie w nowoczesnych zakładach produkcji okien drewnianych, doskonale sprawdzi się w lakierowaniu natryskowym wszelkich brył 3D, takich jak fronty meblowe czy elementy gięte. Skaner identyfikuje kształty i położenie elementów, a maszyna przystępuje natychmiast do pracy. Urządzenie poradzi sobie z elementami o szerokości nawet 1,3 metra.

iGiottoApp

Bardzo mocną stroną nowego iGiottoApp X2 jest jego elastyczność, która pozwala bezkolizyjnie pracować dwóm ramionom jednocześnie na tych samych pozycjach. Oznacza to, że na linię produkcyjną mogą trafić jednocześnie elementy o różnych wielkościach, kształtach czy promieniu gięcia – każdy zostanie polakierowany zgodnie z żądanym programem. W ten sposób nowy iGiottoApp doskonale wpisuje się w ideę produkcji just in time, pozwalając na wprowadzanie do produkcji jednostkowych wyrobów, np. zestawu mebli kuchennych czy projektu zabudowy targowej z lakierowanej płyty, realizowanych na konkretne zamówienie klienta.

– Widok pracującego iGiottoApp X2 robi niesamowite wrażenie – mówi Grzegorz Chylak, doradca techniczny firmy TEKNIKA, która jest przedstawicielem Cefla w Polsce. – Oba ramiona pracują niezależnie od siebie, tak jakby lakiernik miał w obu rękach dwa pistolety i wykonywał nimi inne czynności. U człowieka to oczywiście niemożliwe, ale robot Cefla jest „nieludzko” doskonały. Chwilami ma się wrażenie, że ramiona maszyny w siebie uderzą, ale system jest tak dopracowany, że nie ma możliwości kolizji. Co więcej, natrysk jest tak precyzyjny, że na stole roboczym pomiędzy lakierowanymi formatkami praktycznie nie widać odpadu.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Teknika uzbroiła Helvetia Meble w kolejną linię technologiczną
Next post Palety EPAL nie są już wymienne z paletami UIC