Nowy kołek uchylny do płyt z pustymi przestrzeniami – Duotec

Na rynek właśnie wprowadzono nowe mocowanie do płyt budowlanych, które zostało opracowane przez firmę fischer. Kołek z elementem uchylnym Duotec pozwala na bezpieczne wieszanie cięższych przedmiotów m.in. w gips-kartonie, OSB, płycie wiórowej czy pilśniowej.

To już drugi kołek z rodziny mocowań Duo. Nowe mocowanie posiada dwa elementy, z charakterystycznym elementem uchylnym, co ułatwia osadzenie w otworze. Z nowym kołkiem Duotec można osiągnąć wyższą nośność bez ryzyka uszkodzenia płyty.

– Duotec nie wcina się w płytę i m.in. dlatego nie osłabia podłoża. Do zakotwienia dochodzi bowiem już w pustej przestrzeni. Element uchylny automatycznie rozkłada się za płytą i zapiera z dużą siłą. Dzięki takiej zasadzie działania możemy osiągnąć znacznie wyższą nośność dla płyt g-k, MDF czy OSB. Czerwono-szare mocowanie Duotec nadaje się do wszystkich materiałów płytowych o grubości od 9,5 mm do 55 mm – wyjaśnia Artur Pławny z fischerpolska.

Czerwony, twardy materiał elementu uchylnego równomiernie przekazuje naprężenia na całą powierzchnię styku z płytą. Z kolei szary miękki komponent dodatkowo zwiększa nośność, przyczepiając się do powierzchni i zapobiegając osłabieniu płyty.

Nowe mocowanie fischer jest wygodne w montażu, także dla osób, które na co dzień nie mają do czynienia z mocowaniami. Jednym z udogodnień jest przesuwna tulejka z kołnierzem, pomocna również przy korekcie położenia kołka w otworze. Sporym ułatwieniem jest także specjalny ząbkowany pasek, z którym całość mocowania jest połączona.

Zalety produktu:

  • łatwy i wygodny montaż,

  • uniwersalność zastosowania – materiały płytowe i pełne,

  • możliwość mocowania w wąskich i ocieplonych przestrzeniach,

  • uniwersalne gniazdo ze stali nierdzewnej,

  • możliwość wielokrotnego odkręcania i zakręcania wkręta.

Więcej informacji na www.fischerpolska.pl

Duotec_fischer_-2- (1)Duotec_fischer_-3- (1)

Duotec_fischer (1)Duotec_montaz (1)Duotec_montaz_-2- (1)