Nowa fabryka pelletu

Grudziądz: Nowa fabryka pelletu
Do końca 2017 r. Grupa Stelmet wybuduje nowy zakład produkcji pelletu w Grudziądzu. Obiekt powstanie obok posiadanej tu fabryki drewnianej architektury ogrodowej. Rozruch zakładu planowany jest na początek 2018 roku, a jego moce produkcyjne osiągną ponad 40 tys. ton pelletu rocznie. Grupa Stelmet posiada już zakład produkcji pelletu w Zielonej Górze. Po ukończeniu inwestycji, której koszt szacowany jest na ok. 20 mln zł, łączna zdolność Grupy Stelmet wzrośnie do ok. 150 tys. ton pelletu rocznie.
? Nowy zakład w Grudziądzu stanowić będzie doskonałe uzupełnienie fabryki drewnianej architektury ogrodowej. Produkty uboczne powstające przy jej produkcji, takie jak wióry, zrębki, trociny czy kora, tak jak dotychczas, będziemy w części sprzedawać, a także przerabiać na pellet. W ten sposób zagospodarowujemy 100% cennego surowca, jakim jest drewno. Wierzymy, że nowa inwestycja pozwoli zwiększyć przychody Grupy i utrzymać pozycję jednego z wiodących producentów pelletu w Polsce ? przekazał zarząd Stelmetu.
Grupa Stelmet sprzedaje pellet pod markami Lava, Olimp, Firemaxx oraz Ecospecial. Jest drugim największym jego producentem w Polsce.