Śruba do wielokrotnego użytku dla dekarzy i cieśli

Śruby w mocowaniu konstrukcji drewnianych i stalowych coraz częściej wykorzystuje się w budownictwie drewnianym i pracach dekarskich. W przypadku ULTRACUT praktyka na budowie pozwala również na wielokrotne stosowanie śruby w betonie C20-26. To spore ułatwienie, dzięki któremu można zredukować zarówno czas, jak i koszty pracy.

Połączenia na śruby w ciężkich drewnianych konstrukcjach sprawdzają się równie dobrze jak mocowania za pomocą kotew mechanicznych czy chemicznych. Mogą być stosowane do montażu podwalin przy fundamentach, płytach betonowych albo mocowaniu konstrukcji z drewna i stali do betonu. Przykładem uniwersalnego zastosowania, które sprawdzi się w pracach z drewnem i betonem jest ULTRACUT od fischer.

Multifunkcjonalne mocowanie
-Naszym celem było zaprojektowanie multifunkcjonalnego, wytrzymałego i bezpiecznego mocowania, które zapewni szybki i łatwy montaż, a w razie potrzeby będzie mogło zostać ponownie wykorzystane. Projektując geometrię gwintu, postawiliśmy na praktyczność i uniwersalność. Wielokrotny montaż tej samej śruby jest możliwy dzięki ząbkowanej geometrii gwintu. Po każdym demontażu wystarczy nasunąć specjalną tuleję na gwint i sprawdzić stopień jego zużycia. Jeśli śrubę dałoby się przełożyć tak, aby jej koniec wystawał przez tulejkę, oznacza to, że gwint jest już zużyty i śruba nie nadaje się do ponownego zastosowania zgodnie
z aprobatą. W przeciwnym wypadku – jeśli nie ma śladów korozji ani innych uszkodzeń ? możemy ponownie posłużyć się śrubą ULTRACUT ­- wyjaśnia Artur Pławny z fischerpolska.

Inne zalety ULTRACUT
Do innych udogodnień, jakie daje dekarzom i cieślom ULTRACUT, zalicza się możliwość korekty jej położenia
w otworze do 2 cm, brak konieczności czyszczenia otworu (zgodnie z oceną techniczną ETA – 15 /0352) oraz trzy różne głębokości kotwienia. W zależności od potrzeb śruba może zostać poluzowana i dopasowana do podłoża. Śruba posiada aprobatę do stosowania w betonie zarysowanym, niezarysowanym i strefie sejsmicznej. Na polskim rynku ULTRACUT FBS II jest dostępna w rozmiarze średnic od
6 do 14 mm.