0 0

W Czarnkowie koło Poznania powstaje jedna z największych w Europie linii do prefabrykacji elementów dla domów szkieletowych. Jak zapewnia inwestor, STEICO CEE, nie będzie to kolejna fabryka domów, lecz produktu o wyższym stopniu przetworzenia do budowania domów. Pierwsze prefabrykowane ściany
czy stropy mają opuścić cyfrową fabrykę w połowie tego roku.

Według szacunków producenta, sporządzonych na podstawie ilości sprzedawanych materiałów budowlanych, w technologii STEICO powstaje na świecie około 25 000, a w Polsce około 800 obiektów rocznie. Realizuje je w naszym kraju kilkaset firm budowlanych, ale tylko kilka posiada wysokowydajne linie do pełnej prefabrykacji konstrukcji szkieletowych. Są one w większości obłożone na wiele miesięcy do przodu, a zainteresowanie budownictwem drewnianym dynamicznie rośnie.
– Zdecydowaliśmy się wesprzeć potrzeby polskiego rynku nową usługą prefabrykacji elementów ścian, stropów i dachów na zlecenie. Będziemy ją realizować w nowej hali produkcyjnej w Czarnkowie, wyposażonej w automatyczną linię marki Weinmann, prawdopodobnie największą tego typu w Europie – mówi Waldemar Motyka, wiceprezes zarządu STEICO CEE.

Więcej przeczytasz w Przemysł Drzewny nr 1/2019

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Sondy mierzą wilgotność łuszczki na całej powierzchni
Next post Kto przerabia polskie drewno poza granicami?