Systemy grzewcze w budownictwie drewnianym

Przykuwające oko nowoczesne piece kominowe to nie tylko świetny design, ale także zastosowane technologie. W połączeniu z innowacyjnym systemem grzewczym do pracy niezależnej od powietrza w pomieszczeniu, dają doskonałą wydajność grzewczą. Schiedel ma rozwiązania dla budownictwa drewnianego.

Schiedel specjalizuje się w rozwiązaniach systemów kominowych, wentylacyjnych, grzewczych oraz fotowoltaice. W branży kominowej istniej od 75 lat. Zakłady produkcyjne firmy znajdują się w 25 krajach, a ilość zatrudnionych pracowników przekracza 1400 osób.

Marka ma doświadczenie w wykorzystaniu własnych modułowych systemów grzewczych w szeroko pojętym budownictwie drewnianym – technologii CLT, szkieletowej i domach z bali klejonych. Realizuje wiele projektów przy współudziale firm budujących lub produkujących domy drewniane na terenie całej Polski. Ostatnie realizacje z wykorzystaniem modułowych systemów grzewczych pokazują innowacyjność i profesjonalizm producenta.

Realizacja: okolice Gdańska, technologia budynku: CLT, wykorzystanie systemu Sirius Permeter Smooth Air. Konstrukcji, w której przewidziano osobny kanał wlotowy zapewniający doprowadzenie do pieca kominkowego optymalnej ilości powietrza do spalania.

Realizacja: okolice Warszawy, technologia budynku: bal klejony, wykorzystanie systemu Kingifre Grande SC Parat. System grzewczy z trójstronnym wkładem kominkowym na drewno opałowe, całkowicie niezależnym od powietrza w pomieszczeniu.

Realizacja: okolice Torunia, technologia budynku: szkieletowa, wykorzystanie systemu Sirius Permeter Smooth Air.