Forum Holzbau Polska – spotkanie profesjonalistów branży konstrukcji drewnianych

  • Data: 23-24.04.2024 r.
  • Miejsce: Windsor Hotel Jachranka
  • Dla kogo?: Architekci, konstruktorzy, deweloperzy, wykonawcy budynków w konstrukcji drewnianej i hybrydowej
  • Program: 6 sesji tematycznych, 16 prelegentów, 65 wystawców, 3 debaty, prezentacja modułów drewnianych w skali 1:1, https://forum-holzbau.pl/pl/agenda/
  • Liczba uczestników: ok. 500
  • Udział w Forum wymaga rejestracji: https://forum-holzbau.pl/pl/bilety/

Konferencje Forum Holzbau Polska odbywają się w kilkunastu krajach Europy, przyciągając uczestników z całego świata. Po raz ósmy organizowana jest również w Polsce. Wydarzenie promujące nowoczesne rozwiązania, technologie i materiały dla budownictwa drewnianego kierowane jest do profesjonalistów branży.

Dlaczego warto uczestniczyć w Forum Holzbau Polska 2024?

Dwa dni kongresu wypełnią prelekcje praktyków, którzy zdobyli doświadczenie na placach budowy różnych krajów, m.in.: Polski, Kanady, Niemiec, Norwegii, Wielkiej Brytanii czy Francji. Unikalną wiedzą podzielą się architekci i wykonawcy zarówno parterowych przedszkoli, jak i wielokondygnacyjnych biurowców, a nawet wieżowców. Obiektów przemysłowych czy użyteczności publicznej oraz osiedli, prefabrykowanych seryjnie.

Izabela Fornalczyk, B&O GmbH, właśnie ukończyła pierwszy wieżowiec drewniany w Niemczech. Uważa, że nawet 70% budynku mieszkalnego można wykonać z drewna. Kluczem do sukcesu jest seryjna prefabrykacja oparta o zasady Bauhaus, która pozwala w szybkim tempie budować całe osiedla.

– Naszą koncepcją jest hybrydowa metoda budowy w budownictwie seryjnym, oparta na cyfrowym systemie modułowym, o czym opowiem na Forum Holzbau Polska – mówi Fornalczyk.

Inni prelegenci, m.in. Theodor Kaczmarczyk z MOD21, Magdalena Pios z Ambient czy Addayo Shittu-Balogun z Eurban Ltd na konkretnych przykładach opowiedzą o realizowanych i planowanych inwestycjach z CLT, konstrukcjach szkieletowych i hybrydowych.

Master Holzbau

W trakcie specjalnej sesji Master Holzbau poznamy spojrzenie na budownictwo drewniane z perspektywy młodych inżynierów. W tym roku absolwenci trzech uczelni – w formule obrony publicznej – przedstawią wyniki swoich prac dyplomowych, projektów i analiz budynków drewnianych.

Debata

Równolegle do prelekcji odbędą się debaty podejmujące zagadnienia związane z dostępnością surowców dla budownictwa drewnianego, potencjałem sektora i wyzwaniami dla wykonawców, związanymi z nowymi dyrektywami unijnymi. Spotkania w mniejszym gronie będą okazją do wymiany doświadczeń i nawiązania bezpośrednich relacji biznesowych, z czego od lat słynie Forum Holzbau Polska.

Strefa B2B

Do dyspozycji uczestników Forum Holzbau Polska będzie również sąsiadująca z salami wykładowymi strefa B2B z wystawą ponad 65 firm dostarczających komponenty i technologie dla budownictwa drewnianego. To reprezentatywny przegląd dostawców, którzy rzadko pojawiają się w Polsce na innych targach, a oferują innowacyjne rozwiązania surowcowe i technologiczne na każdym etapie procesu budowlanego: od projektowania cyfrowego po zarządzanie np. bezpieczeństwem pożarowym gotowego budynku.

Prezentacja w skali 1:1

Przed Hotelem Windsor staną dwa moduły drewniane w skali 1:1, wykonane przez firmy Andrewex i Keno Home. Strefa ta będzie otwarta dla wszystkich odwiedzających, niezależnie od części konferencyjnej, która jest biletowana.

Można jeszcze kupić bilety i zostać uczestnikiem Forum Holzbau Polska: