5 edycja Spotkania Kobiet Związanych z Branżą Meblarską miało być okazją do inspiracji oraz nawiązania cennych kontaktów w środowisku kobiet.
Jak wygląda równowaga płci w środowisku miejscu pracy? O tym na przykładzie IKEA mówiła Eliza Pawlik-Rykaczewska, zajmująca w tej firmie pozycję menadżerki ds. zaopatrzenia surowcowego na Europę i Afrykę. Jej zdaniem IKEA od wielu lat stawia na równość płci na wszystkich poziomach i we wszystkich obszarach działalności. Nie tylko zatrudnia większą liczbę kobiet, ale również podejmuje działania pomagające im wykorzystać i rozwijać swoje silne strony, co jest istotne dla rozwoju ich kariery zawodowej. Motto firmy: „tworzenie lepszych warunków codziennego życia dla wielu ludzi”, to nie tylko tworzenie produktów dla klientów, ale również dbałość o dobrostan pracowników, niezależnie od płci, rasy, czy religii.
Temat ten kontynuowany był w panelu dyskusyjnym poświęconym utrzymywaniu życiowej równowagi pomiędzy pracą a życiem prywatnym. Do dyskusji, którą moderowała Hanna Szumińska, prezes zarządu Komandor Wielkopolska SA, zaproszono Agnieszkę Chmielewską z firmy Complet Chmielewscy, Martę Kowalczyk, prezes zarządu MARDOM HOME oraz Joannę Kucharską z Międzynarodowych Targów Poznańskich.
Wspólnym mianownikiem dla wszystkich uczestników jest znalezienie zdrowej równowagi pomiędzy pracą zawodową a życiem osobistym, aby żadna z tych sfer nie dominowała nad drugą. Oznacza to efektywne zarządzanie swoim czasem i energią, by jednocześnie realizować cele zawodowe i cieszyć się życiem prywatnym, rodziną, pasjami czy odpoczynkiem.
Po panelu dyskusyjnym odbył się wykład pt. „Czuły design. Wnętrza pod czułą opieką”. Małgorzata Bernady z firmy VOX przedstawiła filozofię projektowania wnętrz, która ma na celu zaspokojenie głęboko ludzkich potrzeb związanych z komfortem, bezpieczeństwem i spokojem. Koncepcja „czułego designu” odnosi się do tworzenia przestrzeni, które wspierają użytkowników w codziennym życiu, są dostosowane do ich stylu życia oraz zmieniających się potrzeb, co szczególnie uwidoczniło się podczas pandemii. Bernady podkreśla, że w projektowaniu wnętrz ważne jest, aby materiały i elementy wyposażenia odpowiadały na zmysłowe potrzeby, takie jak odpoczynek i relaks. Czuły design to nie tylko estetyka, ale również funkcjonalność, ergonomia oraz dopasowanie wnętrz do długoterminowych potrzeb mieszkańców.
Wykład zamykający Spotkanie, zatytułowany „Sukces = pasja x rozwój x wyzwania”, poprowadziła Hanna Szumińska, prezes zarządu Komandor Wielkopolska. Prelegentka omówiła znaczenie pasji, rozwoju osobistego i stawiania czoła wyzwaniom jako kluczowych elementów w osiąganiu sukcesu zawodowego. Wykład wzbudził duże zainteresowanie, inspirując uczestniczki do refleksji nad własną ścieżką kariery.