0 0
Duński potentat energetyczny DONG przekształci miejską elektrociepłownię w mieście Aarhus, która do tej pory była zasilana węglem, a w której po modernizacji będzie spalany wyłącznie pellet.
DONG wraz z władzami duńskiego miasta i miejską spółką ciepłowniczą AffaldVarme Aarhus dokona modernizacji elektrociepłowni węglowej w Aarhus, którą uruchomiono w latach sześćdziesiątych i która od tamtej pory spaliła miliony ton węgla.

Zielona konwersja elektrociepłowni, której koszt ocenia się na 1,3 mld duńskich koron, zapewni znaczącą redukcję konsumpcji węgla. Zakończenie inwestycji przewidziano na jesień 2016 r.

Obecnie moc elektryczna elektrociepłowni Studstrup wynosi 710 MWe, a cieplna – 910 MWt.

Pellet do elektrociepłowni w Aarhus będzie dowożony statkami z Europy i Północnej Ameryki. ? Nawet uwzględniając transport i przetwarzanie pelletu, jego wykorzystanie przyczyni się do redukcji emisji CO2 o 90% w porównaniu do emisji z elektrowni węglowej, oszczędzając roczną emisję CO2 na poziomie 800 tys. ton rocznie ? informuje Lars L?rkedahl, kierownik projektu.

Konwersja elektrociepłowni w Aarhus to część strategii władz duńskiego miasta, które do 2030 r. chce być neutralnym jeśli chodzi o emisję CO2. ? Dodatkowo daje to efektywne, stabilne ceny ciepła dla mieszkańców Aarhus ? ocenia Munk Jensen z AffaldVarme Aarhus.

źródło: gramwzielone.pl
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Mistrz i uczeń.
Next post Przemysł Drzewny nr 2 spis treści