Najdłuższa w Europie linia sortowania drewna.

wykres

W Murowie dobiega końca montaż najdłuższej w Europie linii do sortowania drewna okrągłego o długości 400 m. To jeden z pierwszych efektów budowy nowoczesnego tartaku i zakładu przerobu drewna, realizowanego przez Stora Enso w Polsce. Wokół obszaru, na którym już za kilka miesięcy rozpocznie pracę nowa linia tartaczna, usypano wał akustyczny, ograniczający hałas i poprawiający komfort życia mieszkańcom. W ciągu kilku miesięcy od rozpoczęcia prac ziemnych widać już efekty ? w pierwszych promieniach wiosennego słońca błyszczy potężna, nowa hala tartaczna, w której stanie nowoczesna i niezwykle wydajna linia do przetarcia drewna niemieckiej firmy Linck. Jej maksymalny posuw wyniesie aż 134 m/min. Podawane do niej będą kłody sortowane uprzednio na 400-metrowej linii, której montaż niebawem zostanie ukończony.

Galeria zdjęć:

pal
Mimo, że jeszcze trwa produkcja w starych obiektach zakładu, w nowo wybudowanej hali wkrótce rozpocznie się montaż nowej linii przetarcia.
palll
Pomiar drewna w Murowie bazował na wprawnym oku brakarza.
wykres
400-metrowa linia sortowania będzie skanować drewno w zakresie gatunku, wymiarów, jakości, dzięki czemu każdy kawałek drewna zostanie optymalnie przetarty na wysokiej jakości tarcicę, a w dalszym etapie przerobiony na nowoczesny materiał konstrukcyjny.

 

To jest tylko fragment artykułu. Pełną treść znajdziesz w czasopiśmie „Przemysł drzewny” nr 2/2015