LX – Nowa seria maszyn Wood-Mizer

W Kielcach na targach LAS-EXPO odbył się premierowy pokaz nowej maszyny z serii LX. Model LX100 jest pierwszą z linii maszyn Wood-Mizer, która została zmieniona praktycznie od podstaw zgodnie z oczekiwaniami użytkowników.

Trak LX100 został zaprojektowany do przecierania drewna okrągłego w systemie wielozmianowym. Dlatego wyposażono go w wiele innowacyjnych rozwiązań w zakresie mocy, wydajności, łatwości działania
i dobrej widoczności dla operatora.
Nowa konstrukcja ramy xFRAME utrzymuje stabilnie głowicę z silnikiem i pulpitem operatora. Głowica zamontowana jest na nowej konstrukcji ramy podpartej w czterech punktach.
Trak LX100 wyposażony jest standardowo w silnik elektryczny 7,5 kW oraz 11 kW opcjonalnie.
System podnoszenia i opuszczania głowicy pozwala na łatwe ustawienie głowicy do następnego cięcia.Pulpit sterowania został zamontowany w dogodnym dla operatora miejscu, na stabilnym maszcie maszyny. Z tej pozycji operator ma doskonałą widoczność podczas cięcia.
Dzięki zastosowaniu urządzenia Set works z łatwością zaprogramujemy kolejne wymiary cięcia, a po naciśnięciu odpowiedniego przycisku głowica automatycznie ustawi się na żądaną wysokość.
Sterowany elektrycznie prowadnik brzeszczotu umożliwia łatwe rozsuwanie rolki prowadnika podczas cięcia materiałów o różnej szerokości i redukuje drgania brzeszczotu podczas cięcia.

unspecified
WYTRZYMAŁA KONSTRUKCJA ŁOŻA
Modułowa konstrukcja łoża traka wykonana została z grubościennych profili i elementów giętych. Całość jest spawana w specjalnym przyrządzie za pomocą robota spawalniczego, który zapewnia wysoką precyzję wykonania oraz wytrzymałość konstrukcji.
W celu łatwiejszego załadunku kłód za pomocą wózka widłowego łoża poprzeczne zostały usytuowane powyżej głównej ramy traka. Prosty w użyciu docisk został wykonany w taki sposób, aby precyzyjnie dociskać cały asortyment obrabianego materiału.

Trak LX100 umożliwia przecieranie kłód o maksymalnej średnicy 70 cm. Długość cięcia jest nieograniczona i zależy od ilości zamontowanych segmentów łoża.

Seria traków LX, jak wszystkie maszyny Wood-Mizer, produkowana jest w fabrykach Wood-Mizer w Europie i w Stanach Zjednoczonych i posiada odpowiednie atesty bezpieczeństwa wymagane na obsługiwanych rynkach.