0 0

W dniach 27?28 czerwca br. firma IMAC zorganizowała pokaz maszyn i linii dla producentów drzwi
i ościeżnic. W spotkaniu, które odbyło się we Włoszech w firmie Stemas, uczestniczyło ponad 30 osób reprezentujących największych i wiodących producentów drzwi w Polsce. Wspólna wieczorna kolacja
w przeddzień prezentacji skonsolidowała grupę i była miejscem wymiany poglądów na tematy związane
z branżą.

Firma Stemas to specjalista od zadań specjalnych. Nie istnieją dla niej standardowe kompozycje. Na pozór identyczne maszyny są zawsze konstruowane i produkowane na indywidualne zamówienie klienta, zgodnie z jego wymaganiami i potrzebami uwarunkowanymi istniejącą w zakładzie organizacją produkcji. Uczestnicy spotkania mieli możliwość obejrzenia przy pracy dwóch linii do produkcji identycznych ościeżnic (stałych i regulowanych), o podobnych wydajnościach, ale diametralnie różnych metodach działania. Jedna linia ? dwustronna ? pracuje w układzie wzdłużnym, z krokowym systemem przesuwu elementów; druga ? również dwustronna ? pracuje w układzie poprzecznym, w której poszczególne fazy obróbki wykonywane są w kilku stacjach roboczych.
W obu liniach wykonywane były operacje cięcia belek pionowych i poprzecznej ościeżnicy, wiercenia otworów pod kołki i elementy łączące, frezowania gniazd pod blachy i języki zamka, wiercenia otworów pod zawiasy i śruby montażowe.
Ponadto każda z linii może wykonywać dodatkowe operacje, takie jak osadzanie uszczelki, montaż okuć czy też ? przy ościeżnicach regulowanych ? dwustronne wklejanie opasek przy zastosowaniu dwóch rodzajów kleju: topliwego i białego przy opasce stałej i punktowo kleju topliwego przy opasce regulowanej, ustalającego jej pozycję w trakcie wykonywania pozostałych operacji.
Kompletna_linia_do_produkcji_oscieznic_stalych_i_regulowanych-_w_ukladzie_wzdluznym.
Kolejną prezentowaną grupą maszyn były dwustronne specjalistyczne centra obróbcze serii CLF, które w ciągu kilkudziesięciu sekund są w stanie przygotować element ościeżnicy zgodnie z zaprogramowanymi wcześniej zadaniami (belka pionowa zawiasowa, belka pionowa zamkowa czy belka poprzeczna). Nie ma tutaj standardowej kompozycji. W Polsce pracuje kilkadziesiąt maszyn i każda się od siebie różni. Obecnie konstrukcje pozwalają na obróbkę w jednej maszynie zarówno ościeżnic blokowych i regulowanych, jak i produkcję wszystkich elementów drzwi konstrukcji ramiakowo-płycinowej. Wybór klienta jest często powiązany z wydajnością. Jeżeli oczekiwania nie będą zbyt wygórowane, to wiele funkcji można komasować w jednej maszynie.
Prostota i wszechstronność wykorzystania zespołów obróbczych oraz system konstrukcji modułowej pozwalają przystosować i wyposażyć maszyny w zależności od zastosowania i specyficznych wymagań produkcyjnych. Pozwala to sprostać wymaganiom zarówno małych, jak i największych firm, przy zagwarantowaniu niezmiennej, wysokiej wydajności i jakości. Uczestnicy spotkania mieli również możliwość obejrzenia maszyny do foliowania termicznego górnej krawędzi elementów ramiakowych drzwi wewnętrznych oraz centrum do kompleksowej obróbki skrzydeł drzwiowych wcześniej obrobionych obwiedniowo lub drzwi o konstrukcji ramiakowo-płycinowej.Mamy nadzieję, że każdy z uczestników uzyskał nową wiedzę w wielu interesujących go tematach. Pracownicy firmy IMAC stale pozostają do dyspozycji.

Kompletna_linia_do_produkcji_oscieznic_stalych_i_regulowanych-_w_ukladzie_poprzecznym.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Echa IX Ogólnopolskiej Konferencji Studentów Leśnictwa
Next post 70 desek na minutę!