0 0

img_3599Inauguracja zmodernizowanego tartaku Stora Enso w Murowie

Wraz z 200 gośćmi z całego świata firma Stora Enso  świętowała inaugurację swojego tartaku w Murowie, który został poddany kompleksowej modernizacji.

Dzięki inwestycji, która pochłonęła łącznie 28 mln EUR, tartak ma stać się bardziej wydajny i konkurencyjny.

Jak mówi dyrektor generalny Stora Enso, Karl-Henrik Sundström: ?Ta inwestycja to jeden z elementów przekształcania Stora Enso w firmę produkującą materiały odnawialne. Pozwoli nam sprostać coraz większemu zapotrzebowaniu ze strony branży budownictwa miejskiego i lepiej służyć klientom na rynkach Europy Środkowej i Wschodniej. Tartak w Murowie da nam także możliwość poszerzenia naszej oferty dla klientów na wybranych rynkach globalnych?.

Murów to idealne miejsce na budowę nowoczesnego tartaku z kilku różnych powodów, takich jak bliskość bazy surowcowej i rozwijających się rynków, wyśmienita infrastruktura oraz dostępność doświadczonych i niezwykle profesjonalnych pracowników.

Dzięki modernizacji roczna wydajność tartaku wzrośnie z 70 000 m3 do 400 000 m3. Wykorzystywanymi surowcami są głównie sosna i świerk, które są pozyskiwane w pobliskich lasach. W przypadku polskich lasów dużą wagę przykłada się do promowania praktyk zrównoważonego leśnictwa, w tym certyfikacji bazy podaży drewna w dziedzinie gospodarki leśnej. System kontroli pochodzenia drewna, który jest dostępny w murowskim tartaku, posiada zarówno certyfikat FSC TM, jak i PEFC?.

Stora Enso to czołowy producent odnawialnych opakowań, biomateriałów, konstrukcji drewnianych i papieru na rynki globalne. Celem naszej działalności jest wyparcie materiałów bazujących na paliwach kopalnych poprzez wprowadzanie innowacji i opracowywanie nowych produktów i usług opartych na drewnie i innych materiałach odnawialnych. W ponad 35 krajach zatrudniamy ok. 26 000 osób. W 2015 r. sprzedaż naszych produktów opiewała na kwotę 10 mld EUR. Akcje firmy Stora Enso są notowane w ramach indeksu giełdowego Nasdaq w Helsinkach (STEAV, STERV) i Nasdaq w Sztokholmie (STE A, STE R). W USA prowadzony jest dodatkowo obrót akcjami w formie ADR (SEOAY) na międzynarodowym rynku pozagiełdowym OTCQX. storaenso.com

img_3592

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Minister rozwoju na Dremie
Next post Za rok dwukrotnie więcej LVL