0 0

VIII Kongres Stolarki Polskiej, który odbył się w dniach 25-26 maja 2017 roku w Toruniu, obfitowały w interesujące dyskusje na temat najważniejszych wyzwań stojących przed producentami i dostawcami stolarki budowlanej. Nie zabrakło również znamienitych gości.

 

Kongres Stolarki Polskiej , organizowany przez Związek POiD, zgromadził nie tylko przedstawicieli producentów i dostawców wyrobów stolarki budowlanej. Wzięli w nim udział także reprezentanci instytucji związanych z budownictwem, przedstawiciele władz samorządowych oraz liczne grono dziennikarzy. W uroczystym otwarciu Kongresu uczestniczył Tomasz Żuchowski, odpowiedzialny za budownictwo Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa. Odebrał on, przyznaną przez Zarząd Związku POiD, nagrodę Orła Polskiej Stolarki. Wyróżnienie wręczone zostało w uznaniu działalności na rzecz rozwoju rodzimej branży stolarki budowlanej. Podczas otwarcia, przemówienia wygłosili również: Michał Zaleski, Prezydent Torunia i Józef Ramlau, Wicewojewoda Kujawsko-Pomorski.

Część merytoryczna Kongresu rozpoczęła się od rozmów prowadzonych w ramach I bloku tematycznego, zatytułowanego: „Perspektywa 2021: Zmiany w zakresie współczynnika przenikalności cieplnej stolarki otworowej”. Po wystąpieniu panelistów i żywej dyskusji uczestników odbyło się głosowanie producentów i dostawców stolarki budowlanej odnośnie dalszego obniżania parametrów przenikalności cieplnej stolarki.

Kolejnym tematem omówionym podczas pierwszego dnia VIII Kongresu Stolarki Polskiej była sukcesja w przedsiębiorstwach rodzinnych. Poświęcono jej II blok tematyczny, zatytułowany: „Sukcesja – jak zapewnić trwałość firmy na pokolenia?”. O początkach kariery, dlaczego zdecydowali się na sukcesję, a nie wybrali inną drogę (np. sprzedaż firmy), a także jak wyglądało wejście sukcesorów do firm opowiedzieli Artur Litwiński, właściciel firmy GERDA Sp. z o.o., Jacek Sarnowski, współzałożyciel, współwłaściciel i Prezes Zarządu PORTA KMI POLAND, Łukasz Luto, Wiceprezes Zarządu, Dyrektor Zarządzający PORTA KMI POLAND oraz Piotr Voelkel, współwłaściciel Grupy Kapitałowej VOX. Uczestnicy tego panelu przekonali się też, jak ważne jest przygotowanie przedsiębiorstwa na wstrząsy spowodowane niezaplanowaną sukcesją oraz co zrobić, aby relacje pomiędzy nestorem a sukcesorem, a także sukcesorem i resztą pracowników, były jak najlepsze. Pasjonujący panel wzbudził duże zainteresowanie słuchaczy, którzy licznie zadawali dyskutantom pytania.

Zwieńczeniem pierwszego dnia obrad była uroczysta Gala, na której wręczono branżowe nagrody i wyróżnienia. Do firm zrzeszonych w Związku POiD trafiły certyfikaty poświadczające ich rzetelność oraz wiarygodność biznesową. Przyznano także Orły Polskiej Stolarki – nagrodę w kategorii: „Wyróżnienie Zarządu Związku POiD” odebrała firma Aluplast Sp. z o.o., zaś przyznany przez dziennikarzy Orzeł Polskiej Stolarki za najbardziej przystępny odbiorcom sposób komunikacji i edukację w zakresie stolarki budowlanej wręczono firmie FAKRO Sp. z o.o. Emocjonującym momentem było też przyjęcie do grona Członków Honorowych Związku POiD Ryszarda Szpury – wybitnego przedstawiciela polskiej branży stolarki budowlanej.

Drugi dzień VIII Kongresu Stolarki Polskiej upłynął pod znakiem marketingu. Bez korzystania z nowoczesnych narzędzi w tym zakresie trudno wyobrazić sobie obecnie funkcjonowanie, a przede wszystkim konkurowanie firmy na rynku. O tym, jak wykreować wartość produktu, by sprzedawać więcej i drożej, bez ingerencji w specyfikację i właściwości techniczne produktów, rozmawiano w ramach III bloku tematycznego: „Nowoczesne narzędzia marketingowe – jak zbudować przewagę konkurencyjną firmy”. Blok ten miał charakter interaktywny – swoją wiedzą i doświadczeniem za pośrednictwem specjalnie przygotowanych na Kongres filmów video podzielili się specjaliści związani z branżą. Przedstawiciele ASM Centrum Badań i Analiz Rynku zaprezentowali także wyniki badań uwarunkowań decyzyjnych w zakresie preferencji wyboru określonych produktów stolarki otworowej przez inwestorów i wpływ sposobu przekazywania informacji na ich odbiór.

 

Pełna relacja z VIII Kongresu Stolarki Polskiej wraz z wynikami badań stolarki zostanie opublikowana w Przemysł Drzewny nr 3/2017

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Kongres stolarki 2017
Next post Cięcie na zlecenie 24h na dobę