Cięcie na zlecenie 24h na dobę

Rynek mebli indywidualnych rośnie w bardzo szybkim tempie. Już nie tylko w zakresie kuchni, garderób czy mebli biurowych, ale także innych pomieszczeń – klienci życzą sobie mebli szytych na miarę ich gustów, pomysłów i potrzeb. Szybka konwersja płyt na formatki jest więc kluczowym procesem w zakładzie, który chce pozostać wydajny i realizować projekty indywidualne na czas. Coraz częściej zadania te przejmują hurtownie płyt, tak jak Cenetr Mebel, która skroi dla klienta zamówienia wysłane z internetu bezpośrednio do maszyny.

 

Usługa cięcia w hurtowni meblarskiej nie jest niczym nowym. Jednak traktowana była przez wiele firm jako „zawracanie głowy”, a klient zlecający rozkrój musiał czasem czekać nawet kilka tygodni na realizację i odbiór przyciętych płyt na korpusy mebli kuchennych czy regały biblioteczne. Nowe technologie, w tym rozwój sieci internetowych, zupełnie zmieniły myślenie i możliwości, jakie dziś oferują nowoczesne hurtownie. Center Mebel z Łomży od 1996 roku dostarcza meblarzom akcesoria i płyty do produkcji, a przedsiębiorczy młody zespół uznał, że cięcie płyt to nie „zawracanie głowy”, ale jeden z głównych atutów ich firmy, który zatrzymuje zadowolonych klientów. Tak powstała strona internetowa ww.ciecieplyty.pl, przez którą hurtownia z Łomży zbiera zamówienia od klientów.

– Stworzenie serwisu internetowego rozszerzyło naszą działalność z hurtowni regionalnej na ogólnopolską, ponieważ płyty pocięte i oklejone zgodnie z zamówieniem internetowym możemy wysłać do klientów w całej Polsce – wskazuje na główne atuty Andrzej Zawojski, właściciel firmy Center Mebel.

Wystarczy się zalogować z dowolnego miejsca w Polsce i wpisać potrzebne formaty, zamówienie trafia błyskawicznie do działu obsługi klienta, skąd po sprawdzeniu pliki od razu mogą być przekonwertowane na język znany maszynom CNC, które dokonują cięcia oraz okleinowania.

Doświadczona ekipa produkcyjna, kontrola jakości na każdym etapie oraz nowoczesny park maszynowy to główne atuty firmy Center Mebel. Zamówienia na rozkrój formatek – głównie płyt wiórowych Egger z różnorodnymi dekorami oraz okleinowanie wąskich obrzeży – realizowane są przez włoskie centra obróbcze marki Biesse: dwie pilarki panelowe Selco SK40 oraz okleiniarkę do wąskich płaszczyzn Akron 1440.

– Pilarki panelowe Selco to automatyczne i wysokowydajne maszyny numeryczne, które mogą obrabiać płyty w pakietach, znacznie skracając czas realizacji – mówi Grzegorz Chylak z firmy TEKNIKA, która dostarcza i serwisuje maszyny Biesse w Polsce. – Ogromnym atutem maszyn Biesse jest również profesjonalne autorskie oprogramowanie i bardzo wydajne procesory, które szybko konwertują dane na komendy dla maszyny, pozwalając na błyskawiczny dobór narzędzi i przezbrojenie. Wszystkie zadania wykonywane są w pełni automatycznie dzięki inteligentnym systemom rozpoznawania grubości i formatu płyt.

Jednostronna okleiniarka Akron 1440 posiada najnowszej generacji agregaty: wstępnego frezowania, odcinający faza, frezarski, zaokrąglający, polerski, a także cyklinę profilową z szybko wymiennymi głowicami. Okleinuje zarówno krawędzie proste, jak i zaokrąglone. Dzięki temu, że bazuje na tym samym wydajnym oprogramowaniu Biesse, doskonale synchronizuje się z pozostałymi maszynami tego producenta.

W parku maszynowym Center Mebel znajdują się również 5-osiowe centrum obróbcze Biesse Rover A Edge oraz Skipper V31, które już wkrótce zostaną włączone w innowacyjny system zamówień portalu ciecieplyty.pl

– Jesteśmy w trakcie rozbudowywania naszego systemu o możliwość zamawiania on-line blatów kuchennych – zdradza Zbigniew Chrzanowski z firmy Center Mebel. Do tej usługi będziemy musieli włączyć nasze centra obróbcze, które dokonają odpowiednich nawierceń otworów, np. pod zlewozmywak czy płytę grzejną, zgodnie z wytycznymi klienta.

Zakupione przez firmę centrum Rover A Edge jest nie tylko doskonałą maszyną do wykonania precyzyjnych rozkrojów, cięcia prosto- i krzywoliniowego, ale również posiada agregat okleinujący. W firmie Center Mebel pracuje z wykorzystaniem reaktywnych klejów poliuretanowych (PUR), zapewniając bardzo wysoką jakość zarówno przy klejeniu wąskich, jak i szerokich obrzeży (np. blatów). Kleje PUR zapewniają także szybki czas wiązania oraz bardzo wysoką wydajność, a uzyskana spoina, ze względu na odporność na działanie wody i pary wodnej, jest szczególnie ceniona przez producentów mebli kuchennych i łazienkowych.

Kolejnym krokiem, który ma wyróżnić portal ciecieplyty.pl na rynku, jest wprowadzenie możliwości zamówień wycinania otworów w blatach postformowanych pod zlewozmywaki podwieszane i ich montażu. Zainteresowanie takim rozwiązaniem jest szczególnie duże wśród producentów mebli premium oraz stolarzy, którzy chcą nadać swoim meblom prestiżowego wyglądu.

– Jest to unikalne rozwiązanie, a my oferując renomowane zlewozmywaki firmy Franke, jesteśmy w stanie wykonać otwory pod komory podwieszane i wykonać ich montaż również w ramach zleceń on-line: szybko i dokładnie, zgodnie z naszym patentem na tą usługę o numerze PL.418419 – mówi Zbigniew Chrzanowski.

– Precyzyjne i wydajne maszyny sterowane numerycznie to bardzo wysoki wydatek, na który nie może sobie pozwolić każdy stolarz. Zamiast ryzykować zakupem niskiej jakości pilarki czy okleiniarki doskonałą alternatywą jest dla niego korzystanie z naszych usług, tym bardziej, że jesteśmy w stanie zrealizować zlecenie w ciągu maksymalnie 10 dni i stolarz może umawiać się z klientem na montaż kuchni – dodaje Zbigniew Chrzanowski.

W Center Mebel można zamówić nie tylko formatki na korpusy, ale także wszelkie okucia a nawet ekskluzywne fronty.

– Nowoczesny park maszynowy pozwala nam na produkcję najwyższej jakości frontów akrylowych, ramiakowych oraz supermatów. W kolekcji posiadamy również unikalne fronty akrylowe i supermaty z rdzeniem wykonanym ze sklejki – dodaje Andrzej Zawojski.

Realizacja zleceń przez system zamówień internetowych rozwija się w firmie Center Mebel od trzech lat. Przez ten czas wielu klientów przekonało się do wygody zamówień on-line, bez konieczności wizyty w siedzibie hurtowni.

Dla wielu stolarzy to spora wygoda, gdy wieczorem, po wykonaniu pomiaru u klienta może spokojnie usiąść przed komputerem i wprowadzić zamówienie, bo przecież nasz portal ciecieplyty.pl jest dla nich dostępny przez 24godziny na dobę – dodaje Andrzej Zawojski.