0 0

Problematyka czystego powietrza na stanowiskach pracy od dawna nurtuje pracodawców, głównie z tych branż, gdzie w procesie produkcyjnym powstają duże ilości pyłu, np. w zakładach związanych z produkcją mebli.

W każdym procesie wytwarzania powstaje produkt uboczny. W małych stolarniach i dużych zakładach obróbki drewna, zakładach meblarskich takim produktem są trociny oraz pył drzewny. Dlatego NESTRO proponuje technologię usuwania i zagospodarowania tych produktów oraz odzyskania części energii utraconej w procesie tworzenia. Technologię, za którą stoi 40 lat doświadczenia w projektowaniu i produkcji urządzeń do ochrony środowiska.
Firma NESTRO oferuje szeroki wachlarz produktów i usług z zakresu: odpylania, transportowania i oddzielania wiór, trocin i pyłów, a także innych materiałów lekkich, powietrza, gazów w obszarach związanych z obróbką drewna i materiałów drewnopochodnych, papieru, tworzywa sztucznego oraz recyklingu śmieci.
Program dostawy obejmuje cały zakres produktów tworzących kilkuetapowy ciąg technologiczny. Pierwszym etapem jest odpylenie stanowiska pracy i odciągnięcie powstałego pyłu i trocin z maszyn do obróbki drewna. Ten problem NESTRO rozwiązuje dzięki energooszczędnym filtrom działającym w systemie podciśnieniowym, nadciśnieniowym i przeciwprężnym lub odpylaczowi NE 250. Firma stworzyła koncept systemu modularnego, ekoinnowacyjnego odpylacza NE 250 podciśnieniowego, który
w przypadku dogodnych warunków budowlanych (miejsce w hali produkcyjnej) fabryki mebli pozwala zastosować korzystne rozwiązania technologii po znacznie niższych kosztach.

Mniej stresu przy większej wydajności
System składający się z odpylacza NE 250 i instalacji odpylającej umożliwia nie tylko przyspieszenie procesów w środowisku pracy, ale również poprawia jego jakość, ogranicza poziom stresu pracowników i podnosi ich wydajność. Spodziewane korzyści to nie tylko oszczędności energii, ale również zoptymalizowane procesy i efektywniejsza praca. Poprzez prawidłowe odpylanie maszyn lub stanowisk pracy poprawione zostają procesy produkcyjne, a także uzyskuje się niezawodną jakość produktów.

Oszczędności i ekologia
NESTRO zapewnia, że koszty inwestycji poniesione w obsługiwanych przez firmę zakładach zwracają się bardzo szybko. Zastosowanie odpylacza NE 250 pozwala na uzyskanie oszczędności energii rzędu do 20% rocznie przy optymalnym użytkowaniu. Dodatkowe oszczędności uzyskuje się poprzez aktywny odzysk oczyszczonego powietrza, które wraca na halę i dzięki zapobieganiu biernej konsumpcji energii poprzez zastosowanie zasuw pneumatycznych na instalacji odpylającej podłączonej do odpylacza NE 250. Co ważne, rozwiązania z odpylaczem NE 250 cechują się wysoką wydajnością dzięki wentylatorowi podciśnieniowemu o sprawności około 87% i cichą pracą. Nie emitują także szkodliwych odpadów.

Logistyka procesów nie bez znaczenia
Przed zaproponowaniem rozwiązania, NESTRO dokonuje analizy urządzeń do odpylania, pomieszczeń klienta i jego potrzeb. Optymalny rozkład pomieszczeń, połączony z zawansowanym procesem logistycznym, może się przyczynić do znaczącego zwiększenia efektywności odpylania. Nazywamy to doskonałą architekturą miejsca pracy, która musi być dobrze nakreślona jeszcze przed zmontowaniem odpylacza NE 250 wraz z instalacją odpylającą, za pomocą których zostanie ona stworzona. Korzyści są oczywiste: przejrzyste opisanie miejsc odpylania ? gdzie będą stały maszyny, uporządkowane i czyste strefy, zoptymalizowane procedury oraz, co nie mniej istotne ? usatysfakcjonowani pracownicy. Firma przygotowuje kompletny plan wzorcowy. Dobierając technologię, tworząc idealne stanowiska pracy, wykonuje projekt sytuacyjny, analizę zużycia energii, przebiegu pracy i analizę zadań.
W odpylaczu NE 250 zastosowano innowacyjny i bezpieczny automatyczny system gaszenia proszkiem gaśniczym w razie pożaru, co stanowi cechę wyróżniającą na tle urządzeń konkurencyjnych firm. Dużą zaletą odpylacza jest jego kompaktowa budowa oraz mobilność. Jednym z głównych atutów jest duża wydajność 5050 m3/h przy małej mocy wentylatora 5,5 kW, co stawia go w gronie wysokoenergooszczędnych urządzeń branży odpylania. Odpylacz NE 250 został zamontowany wraz z systemem odpylania na Wydziale Technologii Drewna SGGW w Warszawie, gdzie NESTRO jest Partnerem GRUPY HOMAG w realizacji projektu Centrum Pokazowo-Dydaktycznego.
NESTRO od wielu lat specjalizuje się również w systemach rozdrabniania i brykietowania. Urządzenia te spełniają wszelkie wymagania stawiane przez Klientów, szczególnie jeśli chodzi o wydajność i jakość brykietu. Wielką zaletą są: niskie zużycie prądu i relatywnie niskie koszty zakupu części serwisowych. Urządzenia brykietujące serii NBP są przeznaczone dla stolarni, producentów stolarki okiennej, tartaków, przemysłu meblowego. Bardzo ważne jest to że: trociny, pył i wióry drewniane skompresowane
w brykiety są idealnym materiałem do ogrzewania własnego zakładu. Brykiety z odpadów drzewnych są czyste i łatwe do przenoszenia oraz magazynowania. Do ich zalet należy zaliczyć redukcję pyłów oraz zmniejszenie niebezpieczeństwa pożaru. Niezależnie od rodzaju materiału brykietowanego, zmniejsza się znacząco objętość tych odpadów oraz koszty ich magazynowania lub transportu. Brykietując wióry drewniane czy biomasę, można zaoszczędzić miejsce (redukcja miejsca do 85%) i zmniejszyć zapylanie swoich zakładów.
W dodatku uporządkowanie spraw z odpadami poprodukcyjnymi i ich zbrykietowanie zmniejsza ryzyko wystąpienia pożaru w miejscu pracy. W przypadku wszystkich projektów zarówno w kraju, jak
i za granicą klienci NESTRO czerpią korzyści z planowania kompletnych rozwiązań, od przyjęcia postawionego problemu i planowania urządzenia do rozruchu i przeszkolenia personelu. Indywidualne i zależne od specyfiki danego zakładu wymagania wobec poszczególnych urządzeń do odsysania i oczyszczania są dla firmy za każdym razem nowym wyzwaniem. Technologia
NESTRO dzięki swojej elastyczności przystosowana jest do różnych warunków pracy.
W NESTRO klient otrzymuje wszystko ?z pierwszej ręki?: planowanie i projektowanie optymalnych rozwiązań dla klienta, jak i elelmenty urządzeń własnej produkcji (urządzenia instalowane i uruchamiane są przez własny wysoko wykwalifikowany personel).
Od początku działalności NESTRO kieruje się mottem: ?Czyste rozwiązania?, ponieważ uważa, że w zmieniającym się intensywnie świecie nie wystarczy już tylko proponować produktów, ale należy też proponować rozwiązania np.: ekorozwojowe. Dlatego NESTRO stara się spełniać oczekiwania swoich klientów. Najważniejsze jest to, aby tworzyć kompleksowo rozwiązania elastycznie
i przyszłościowe, optymalne dla klientów, a także bezpieczne dla ich pracowników.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Brakarstwo – nie pękaj, to proste i przyjemne!
Next post Olej lniany – przeżytek czy przyszłość ochrony drewna?