0 0

Wydatki na meble dziecięce rosną. Czy to efekt 500+? Być może, ale bez wątpienia rodzice w Polsce są coraz bardziej świadomi tego, że produkty kierowane do dzieci – w tym meble – muszą spełniać szczególne wymagania pod względem jakości i designu. Firma Drewnostyl już od blisko 20 lat produkuje meble dziecięce, a z jej komód, łóżeczek czy biurek z logo Pinio korzystają także pociechy celebrytów. Wysokiej jakości produkcję technologicznie wspierają maszyny dostarczone przez TEKNIKA.

Właścicielem marki Pinio jest firma Drewnostyl z Opalenicy, która od 1992 roku zajmuje się wytwarzaniem mebli z litego drewna, zarówno na rynek polski, jak i na rynki europejskie. Produkcję mebli dziecięcych i młodzieżowych z drewna i płyt drewnopochodnych rozpoczęto pod koniec lat dziewięćdziesiątych ub. wieku. Z biegiem czasu produkty te stały się niezaprzeczalną wizytówką firmy. To, co wyróżnia meble dziecięce to na pewno kolorystyka i wyjątkowe wzornictwo, które wymaga wsparcia nowoczesnego parku maszynowego: wydajnych maszyn, zdolnych do realizacji nawet najbardziej skomplikowanych dziecięcych wzorów realizowanych w obróbce wieloosiowej.

– Pinio to meble, które współgrają z wyobraźnią. Łóżko zmienia się w warowny zamek, skrzynia na zabawki staje się pirackim okrętem, a szafa – domem leśnych skrzatów – mówi Michał Błaszak z firmy Pinio.

 

 

Fot. Jola Skóra, projekt: Anna Olga Chmielewska

Uznanie gwiazd

Oryginalne pomysły projektantów marki Pinio podbiły serca rodziców. Dziecięce pokoje swoich pociech umeblowali z pomocą mebli tego producenta znani sportowcy, aktorzy czy dziennikarze. Jest wśród nich Tomasz Iwan, były reprezentant Polski w piłce nożnej, dziennikarka Beata Sadowska, aktorka Anna Dereszowska czy prezenter telewizyjny Olivier Janiak.

Synek Anny Dereszowskiej ma meble z kolekcji Barcelona. Z kolei córka Anny Dereszowskiej przez wiele lat będzie mogła korzystać z kolekcji Lara, bo pasuje zarówno do pokoju małej dziewczynki jak i nastolatki. Podczas ubiegłorocznych międzynarodowych targów Kind+Jugend w Niemczech marka Pinio pokazała nową kolekcję Calmo, która niemal natychmiast znalazła nabywcę – trafiła do pokoju synka świeżo upieczonego taty, znanego serialowego aktora Jakuba Wesołowskiego.

Sprawdzone technologie

Bez wątpienia dobra opinia o meblach przekazywana sobie przez rodziców jest najlepszą rekomendacją i siłą napędową marki. Drewnostyl zwiększa swój potencjał i możliwości produkcyjne. Firma obecnie realizuje program dotowany przez Unię Europejską, mający na celu wzmocnienie konkurencyjności marki, głównie poprzez zakup nowych maszyn.

 

 

W zakładzie w Opalenicy od pewnego czasu pracuje już między innymi nowoczesne, sterowane numerycznie centrum obróbcze Biesse Rover oraz wiertarka wielowrzecionowa CNC Skipper 100. Maszyny wspierają precyzyjny rozkrój, formatowanie i nawiercanie otworów montażowych, znacznie skracając czas realizacji produkcji, sterowanej z poziomu komputera. Pliki projektów trafiają bezpośrednio do maszyn, które bez zwłoki odczytują program obróbczy, dobierają automatycznie narzędzia i wykonują swoje zadanie.

Co łączy centrum obróbcze Biesse z meblami Pinio? Tak jak meble dziecięce z Opalenicy, tak też maszyny CNC z Włoch trafiają do nowych nabywców głównie z polecenia. Zadowoleni klienci marki Biesse na całym świecie, a jest ich już kilka tysięcy, wydają doskonałe rekomendacje dla tego wszechstronnego i niezwykle wydajnego centrum. Niemal każdego miesiąca do zakładu w Polsce trafia któryś z modeli Biesse. W firmie Drewnostyl pracuje m.in. centrum obróbcze Skipper 100. Jest to maszyna złożona z dwóch jednostek operacyjnych (górnej i dolnej o lustrzanym odbiciu) wyposażonych łącznie w 78 niezależnych wrzecion wiertarskich. Element obróbczy, którego wymiary mogą mieć nawet 3000 mm długości, 1000 mm szerokości i 60 mm grubości, jest mierzony elektronicznie i blokowany w chwytakach. Następnie za ich pomocą przemieszczany jest w osiach X i Y pomiędzy dwoma jednostkami operacyjnymi. Ruch osi Z wykonywany jest poprzez głowice robocze (każde z wrzecion niezależnie). Prócz nawiercania otworów, maszyna może wykonać również frezowanie w zakresie od 0-950 mm.

Nowa dostawa: pilarka panelowa i okleiniarka

Sprawdzone włoskie technologie już wkrótce kolejny raz wesprą rozwój firmy Drewnostyl i marki Pinio. W ramach projektu rozwoju konkurencyjności firma TEKNIKA złożyła najkorzystniejszą ofertę przetargową i dostarczy niebawem do zakładu w Opalenicy nową pilarkę panelową Selco WNT 610, która pozwala na rozkrój pakietowy płyt (głównie MDF) o długości nawet 4300 mm. Pilarka wyposażona będzie w piłę główną oraz podcinak z szybkim systemem ich wymiany oraz elektroniczną regulacją liniowości. Ciekawym rozwiązaniem jest także system wykrywający wyboczenie piły a przez to pozwalający uniknąć błędów produkcyjnych. Kwintesencją cyfrowego sterowania maszyny jest nowoczesny zespół kontrolny PC z wprowadzaniem rozkrojów z ich graficzną prezentacją, ale także optymalizatorem planu rozkroju i animacją procesu rozcinania płyt na formatki. Co ciekawe, system zapamiętuje poprzedni plan rozkroju, w tym pozostałe po nim skrawki użytkowe płyty, dzięki czemu uwzględnia je w kolejnym zadaniu produkcyjnym (jeśli to możliwe) do ponownego wykorzystania.

W ramach programu inwestycyjnego Drewnostylu firma TEKNIKA dostarczy również okleiniarkę prostoliniową do wąskich krawędzi Biesse STREAM A, która może oklejać płyty o grubości do 60 mm różnego typu obrzeżami. Dzięki zastosowaniu dodatkowych agregatów okleiniarka daje możliwość stosowania zarówno tradycyjnej metody okleinowania przy pomocy klejów EVA i PUR, jak również nowatorską metodą okleinowania laserowego (bezspoinowego). Załadunek obrzeża następuje automatycznie i nie ma konieczności otwierania w tym celu maszyny. To jedno z rozwiązań, które znacznie skracają czas produkcji. Podobnie, jak system automatycznego pozycjonowania frezów diamentowych. Przy obróbce bardzo dużych płyt, co jest obecnie dostrzegalnym trendem w produkcji mebli, okleiniarka ma dodatkowy boczny wspornik.

Jakość to także bezpieczeństwo

Meble Pinio prócz wyjątkowego wzornictwa muszą być przede wszystkim ergonomiczne i bezpieczne w użytkowaniu, a to również zadanie dla nowoczesnych i precyzyjnych maszyn współpracujących z wizją projektanta. Już na etapie rozkroju, płyty muszą być dokładnie rozcięte bez najmniejszych wyrwań, następnie dokładnie okleinowane, a okleina frezowana. Bardzo ważnym zadaniem jest wykonanie precyzyjnych otworów montażowych, które odpowiadają później za stabilność i wytrzymałość konstrukcji oraz przenoszenie obciążeń. W tym względzie firma Pinio produkując meble dla dzieci nie może sobie pozwolić na żaden kompromis zarówno w produkcji mebli skrzyniowych, jak i przede wszystkim łóżeczek niemowlęcych, którym stawiane są wyjątkowe wymogi. Dlatego też Pinio ma swoje, wyróżniające firmę konstrukcje łóżeczek niemowlęcych.

Łóżeczka, dzięki prostokątnym szczebelkom i pełnym szczytom, są dużo stabilniejsze niż większość łóżeczek oferowanych na polskim rynku – mówi Michał Błaszczak. – Wszystkie łóżeczka dziecięce są atestowane, zgodne i przebadane na zgodność z normami polskimi oraz europejskimi pod względem wymagań bezpieczeństwa, wytrzymałości i trwałości według norm: PN-EN 716-1 (EN 716-1) oraz PN-EN 716-2 (EN 716-2).

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Znamy Laureatów Złotych Medali na Targach DREMA 2017!
Next post BlueMax Mini typ 2/6 – minimum wysiłku, maksimum wydajności