0 0

60 tys ton rocznie

Na początku września br. IKEA Industry uruchomiła linię do wytwarzania pelletu w tartaku w Stalowej Woli (działającym od 2014 roku). To największy tartak IKEA Industry na świecie, zaopatrujący fabryki w Polsce i na Słowacji. Produkcja 120 tys. ton tarcicy sosnowej generuje duże ilości biomasy w postaci zrębków oraz trocin, które teraz będą przekształcane w wysokiej jakości pellet na własnej linii. Wydajność produkcji na dwóch prasach wynosi 10 ton na godzinę, co pozwala uzyskać ok. 60 tys. ton rocznie. Obecnie pellet, który będzie sprzedawany głównie za granicę: do Włoch, Niemiec i Danii, przechodzi procedury certyfikacji EN+A1 oraz DIN PLUS.

Dzięki uruchomieniu nowej linii do przetwarzania biomasy w tartaku Stalowej Woli łączne moce produkcyjne pelletu IKEA Industry w Polsce (pellet jest wytwarzany także w zakładach w Resku i w Wielbarku) wyniosą ok. 130 tys. ton rocznie.

Więcej o nowych inwestycjach dowiesz się jako pierwszy z czasopisma „Przemysł drzewny. Research&Development”. Dostępny w prenumeracie. Zamów.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Forestor Kariera
Next post Zaprojektowała dom w technologii energooszczędnej i wygrała 3 tys. zł