Nadchodzą zmiany w FSC – możesz mieć na nie wpływ

Polska z obszarem blisko 7 mln ha (74%) lasów certyfikowanych zgodnie ze standardem FSC oraz 1580 firmami legitymującymi się tym certyfikatem w ramach łańcucha dostaw (CoC), należy do europejskiej czołówki. W Warszawie podczas konferencji organizowanej przez reprezentantów FSC w Polsce rozmawiano o zmianach, które mogą wpłynąć na produkcję i dystrybucję certyfikowanych wyrobów z drewna, m.in. tych dominujących ? FSC MIX.

W dniu 22 września br. w Warszawie odbyło się spotkanie wszystkich zainteresowanych stron, poświęcone dwóm istotnym zagadnieniom z zakresu funkcjonowania systemu FSC w Polsce: rewizji Krajowego Standardu Odpowiedzialnej Gospodarki Leśnej FSC w Polsce (FSC-STD-POL-01-01-2013PL) oraz Krajowej Scentralizowanej Analizie Ryzyka FSC dla Polski.
Dr Hans Joachim Droste, dyrektor Działu Polityk i Standardów w FSC International przedstawił przyczyny rewizji Krajowych Standardów Odpowiedzialnej Gospodarki Leśnej FSC na całym świecie, w tym nowe Zasady i Kryteria FSC wersja 5-2, Ogólne Wskaźniki Międzynarodowe FSC (tzw. IGIs). Omówił również procedurę ich transferu do nowego Krajowego Standardu Gospodarki Leśnej.

Całość przeczytasz w: Przemysł Drzewny nr 4/2017