Technologia śrubowa. Niskie koszty eksploatacji, a wyższa produktywność.

Sprawdzona technologia to podstawa niezawodnego działania każdej linii produkcyjnej. Podajnikom o wysokiej prędkości, stosowanym na liniach sortowania kłód czy liniach tartacznych, dedykowana jest technologia śrubowa, która gwarantuje płynność transferu do odbiornika.

pd 82

Zastosowanie sortowni bazującej na podajniku śrubowym usprawnia pracę, generując jednocześnie bardzo
niskie koszty eksploatacji dzięki ograniczaniu podwójnego dystansu czy pustych chwytaków, transportu krzywych lub połamanych kłód. Ponadto pozwala odłamkom kory i innym odpadom spaść w przestrzeń
między śrubami. Omawiany system pełni funkcje oddzielania, układania i przyspieszania w kierunku wzdłużnym przy niskich kosztach eksploatacji i znacznym obniżeniu energochłonności. Co ważne, technologiata doskonale radzi sobie z każdym gatunkiem drewna ? także z grupy SPF, gatunków górskich, sosną żółtą czy sosną radiata.

Sortowanie śrubowe
Sortownia z podajnikiem ślimakowym rozdziela kłody i może być spasowana ze zintegrowanym łańcuchem zatrzymującym się na pozycji końcowej zerowej, który zapewnia delikatne prowadzenie kłody do samego końca.

Podajnik śrubowy
Podajnik śrubowy jest sercem linii. To opatentowana jednostka alokacji kłody, która układa, wyrównuje i przyspiesza prowadzenie kłody w kierunku wzdłużnym, gdy są one załadowywane do transportera. Podajnik
ma konstrukcję modułową i może być z powodzeniem dostosowany do istniejącej już linii produkcyjnej tartaku.

Cały artykuł przeczytasz w: Przemysł Drzewny nr 2/2018