Jesteśmy na dobrej drodze do rozwoju

Matusz Morawiecki. Jesteśmy na dobrej drodze do rozwoju

Chciałbym pogratulować wszystkim polskim producentom mebli. Jesteśmy na dobrej drodze, by likwidować bariery rozwojowe, zależy nam na tym, by ekspansja polskich firm na Europę i na świat była jak najsilniejsza.
Mogę sobie wyobrazić życie bez samochodu i telewizora, ale bez stołu i krzesła byłoby to o wiele trudniejsze. Pamiętam czasy PRL, gdy meblościanka była luksusem. Polskie meble na Zachodzie również dziś często oznaczają luksus.
Rodzinne firmy takie jak Telmex odnoszą sukcesy na świecie. Branża meblowa jest branżą eksportową numer jeden. Staramy się poprzez nasze programy wsparcia sprawiać, aby za chwilę ta branża meblowa była numerem jeden w Europie. I jest to możliwe! Pierwsze miejsce w Europie jest w zasięgu kilku lat. Chcę też podkreślić, że branża ta zatrudnia setki tysięcy ludzi. Zależy nam, by było dużo dobrych miejsc pracy, w związku z czym odtwarzamy m.in. szkolnictwo branżowe. Jesteśmy na dobrej drodze, by likwidować bariery rozwojowe. Chcemy, by ekspansja polskich firm na Europę i na świat była jak najsilniejsza, po to, by budować społeczną gospodarkę rynkową. Dla polskiego rządu kluczowe jest, żeby ludzie więcej zarabiali, a nasza polityka służyła rodzinom, tworzeniu miejsc pracy, a także budowaniu mieszkań.

Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki podczas wizyty w firmie TELMAX w Piszu, 8 lutego 2018 roku.