Ochrona drewna konstrukcyjnego i architektury ogrodowej

Zarejestrowany i dopuszczony do użytku na polskim rynku AXIL 3000 jest skutecznym produktem do ochrony mebli ogrodowych oraz wyrobów drewnianych stosowanych w ciesielstwie i budownictwie.

Francuska firma Adkalis, od pięćdziesięciu lat specjalizująca się w produkcji preparatów do drewna, wprowadziła na polski rynek AXIL 3000. Jest to środek ochronny do drewna klas użytkowych 1?3, o skuteczności grzybobójczej, owadobójczej i przeciwko termitom. Metody jego aplikacji są wielorakie: poprzez zanurzanie lub spryskiwanie powierzchni (flow-coating/line-flow) lub wtłaczanie podczas impregnacji ciśnieniowej (autoklaw). Środek może być stosowany jako prewencyjne zabezpieczenie drewnianych konstrukcji lub jako konserwujący impregnat do drewnianych wyrobów architektury ogrodowej.
Dostępny w bardzo wydajnej formie ? skoncentrowanej, rozpuszczalnej w wodzie mikroemulsji ? AXIL 3000 zapewnia skuteczne i trwałe działanie przeciwko wrogom drewna takim jak: grzyby podstawczaki (zgnilizna drewna i włókien), owady i larwy drewnojadów (spuszczel pospolity, miazgowce, kołatek domowy) oraz termity.

Znakomicie i trwale chroni drewno przeznaczone zarówno do celów konstrukcyjnych i budowlanych (stolarka, elewacje drewniane, konstrukcje szkieletowe), jak i mające funkcje zewnętrzne (oblicówka z drewna, panele ogrodowe, deski tarasowe, balustrady, altany, wiaty ogrodowe, pergole, kraty, ogrodzenia itp.).
Jak wskazują przedstawiciele firmy, drewno do celów konstrukcyjnych pokryte produktem AXIL 3000 według normy EN15228 może zdecydowanie łatwiej otrzymać atest CE. Produkt AXIL 3000 jest kompatybilny z kolorami bejcy i barwników AXIL Color Collection firmy Adkalis. Mieszanie produktu ochronnego z barwnikami AXIL Color Collection podczas obróbki drewna pozwala producentom proponować drewno w modnych i atrakcyjnych dla klienta kolorach, także w kolorze szarym.
Już dzisiaj poprzez gamę produktów AXIL firma Adkalis prezentuje nową linię rozwiązań do impregnacji drewna. Preparaty wytworzone są z materiałów pochodzących
z biomasy i są dedykowane wytwórcom drewna i produktów drewnianych.

Nowa linia produktów pochodzenia biologicznego została zaprojektowana specjalnie po to, by:
– zagwarantować trwałość, wydajność i skuteczność,
– preferować materiały pochodzące z biomasy, aby unikać dalszego wyczerpywania rezerw surowców kopalnych,
w szczególności nieodnawialnych,
– wspólnie i aktywnie angażować się w ideę zrównoważonego rozwoju, z podstawowym celem zachowania i odnowy różnorodności biologicznej zasobów naszej planety.