Zagraj w drużynie EPAL

W dniach 6?7 września 2018 r. w Hotelu Remes w Opalenicy k. Poznania odbył się Turniej Gry w Pikę Nożną o Puchar Prezesa Polskiego Komitetu Narodowego EPAL.

Po zeszłorocznym sukcesie druga edycja turnieju cieszyła się ogromną popularnością. Wzięło w nim udział blisko 100 uczestników, w tym aż sześć drużyn piłkarskich. Najliczniejszą grupę reprezentowali producenci palet, wystawiając do gry trzy ekipy. Po jednej drużynie wystawiły firmy naprawiające palety, dostawcy komponentów oraz przedstawiciele naszej niezależnej instytucji kontrolnej ? Bureau Veritas.

Wspólny cel ? dobra zabawa
Po komisyjnym losowaniu grup nastąpiły upragnione rozgrywki ? najpierw w fazie eliminacyjnej, a następnie w fazie finałowej. Wszyscy zawodnicy wykazali się walką fair play, ale jednocześnie wielką determinacją w zdobywaniu bramek. Nieważne stały się drobne urazy i kontuzje, ponieważ całemu turniejowi przyświecała podstawowa idea ? zabawa. Po kilku godzinach rozgrywek wyłoniony został zwycięzca
? Producenci Palet nr 2. Puchar pojechał zatem na południe Polski.
Jak przystało na profesjonalne rozgrywki, także i u nas całość sędziowana była przez trzech arbitrów, w tym naszego zawodowego mecenasa, który nie dość, że dzielnie spisał się, biegając wspólnie z piłkarzami, to jeszcze czuwał nad prawidłowym przebiegiem wszystkich meczów.
Tradycyjnie wieczorem odbyło się spotkanie, podczas którego miała miejsce dekoracja wszystkich uczestników turnieju, a także wręczenie pucharu zwycięzcom, przy ogólnym aplauzie publiczności. Po części oficjalnej rozpoczęła się wspólna zabawa ? nie zabrakło tańców, gry
w kręgle i bilard. Po północy miał miejsce pokaz wokalnych umiejętności, który stał się natychmiast ozdobą całej imprezy. Jak na branżę paletową przystało, część nieoficjalna zakończyła się wraz ze wschodem słońca.

Koniec II edycji turnieju stał się znów początkiem planowania kolejnego futbolowego spotkania. Mamy nadzieję, że w podobnym gronie spotkamy się za rok, trzymając kciuki za obecnych zwycięzców i kibicując wszystkim pozostałym drużynom, by zabrały puchar w inne miejsce.


Ogólnopolski Związek Pracodawców Producentów Europalet powstał w 1999 roku jako Polski Komitet Narodowy EPAL. Jesteśmy członkiem międzynarodowej organizacji European Pallet Association EPAL.
W swoich szeregach skupiamy producentów palet EPAL, a także firmy zajmujące się naprawą palet certyfikowanych. Działamy w oparciu o standardy paletowe ? unijną Normę EN-13698-1, a także w oparciu o Kodeks UIC 435. W celu zagwarantowania najwyższej jakości wyrobów i usług EPAL współpracuje
z niezależną organizacją audytorską Bureau Veritas, a także z szeregiem organizacji logistycznych i z kluczowymi użytkownikami palet.