0 0

Zakup dobrego jakościowo i cenowo drewna to podstawa prawidłowego funkcjonowania każdego przedsiębiorstwa z branży przetwórstwa drewna. Głównym dostawcą tego cennego surowca są jednostki organizacyjne Lasów Państwowych, które prowadzą jego sprzedaż w drodze aukcji z wykorzystaniem aplikacji ?e-drewno?. Obowiązujące zasady sprzedaży drewna w Lasach Państwowych przewidują jednak możliwość czasowego ograniczania uczestniczenia w aukcjach, co może rodzić dla przedsiębiorstw negatywne konsekwencje, zwłaszcza gdy nakładana blokada jest niezasadna.

Obowiązki kupującego
Tytułem wstępu należy wskazać, że przebicie ofert pozostałych konkurentów i w następstwie tego wygranie aukcji internetowej na zakup drewna w aplikacji ?e-drewno?, nie prowadzi, co do zasady, do nabycia surowca od nadleśnictwa, a wyłącznie do oznaczenia najkorzystniejszego oferenta jako przyszłego nabywcy drewna, z którym powinna zostać następnie zawarta na piśmie przyrzeczona umowa sprzedaży.
Wymogiem formalnym nabycia drewna jest zatem zawarcie przez przyszłego nabywcę drewna pisemnej umowy z nadleśnictwem, regulującej podstawowe warunki sprzedaży drewna. Choć umowa dla swej skuteczności wymaga podpisu kupującego i osoby reprezentującej nadleśnictwo, w rzeczywistości nie wymaga jednak osobistego stawiennictwa w tym celu w siedzibie nadleśnictwa. Powszechną praktyką jest wysyłanie kompletu dokumentów wymagających podpisu na adres kupującego, a następnie odesłanie ich zwrotnych egzemplarzy nadleśnictwu.

Więcej przeczytasz w Przemysł Drzewny nr 4/2018

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Ustawodawca zamieszał w odpadach
Next post W duchu solidarności czy protekcjonizmu? Dokąd zmierza przemysł drzewny?