0 0

Metsä Wood, oddział Metsä Group, uruchomił pod koniec maja 2019 r. nową linię Kerto LVL w Punkaharju w Finlandii. Decyzja o inwestycji w linię o powierzchni 6500 m3 została podjęta w grudniu 2017 r., a projekt ruszył zgodnie z harmonogramem oraz planami uruchomienia w kwietniu 2019 r. Około stu gości przybyło, aby uczcić to wydarzenie, w tym: Janne Laine – burmistrz Savonlinna, Ilkka Hämälä – prezes i dyrektor generalny Metsä Group oraz Juha Mäntylä – wiceprezes wykonawczy Metsä Wood.

Zrównoważony rozwój i większe zdolności produkcyjne

Produkty z drewna Metsä Wood odgrywają kluczową rolę w strategii Grupy Metsä. Firma jest wiodącym użytkownikiem surowca drzewnego z północy, a także prekursorem bioekonomii produkcji. ? Celem Metsä Group jest stworzenie rentownego wzrostu poprzez przetwarzanie fińskiego drewna. Zrównoważony rozwój kieruje wszystkimi naszymi działaniami, dlatego też nasze największe inwestycje w ostatnich latach zostały skierowane na zwiększenie zdolności produkcyjnych leśnego przemysłu mechanicznego. Nowa linia na Punkaharju jest tego doskonałym przykładem ? mówił Ilkka Hämälä, prezes i dyrektor generalny, podczas przemówienia na otwarciu.

Troska o klimat

Korzystanie z produkowanych w sposób zrównoważony produktów Kerto LVL w budownictwie jest działaniem na rzecz klimatu. Szczególnie duży potencjał wzrostu jakości produktów wytwarzanych w Punkaharju leży w przemysłowej konstrukcji drewnianej.

Więcej przeczytasz w Przemysł Drzewny nr 3/2019

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Wzrost eksportu pelletu drzewnego na świecie
Next post Wywiad z Markiem Kubiakiem