0 0

Wszystko od jednego dostawcy – taka jest dewiza Ledinka, od kiedy firma rozszerzyła swoją pierwotną działalność w zakresie strugarek budowlanych o produkcję maszyn do łączenia drewna konstrukcyjnego na połączenia wczepowe.
Dewiza ta materializuje się przy rozbudowie wielu zakładów produkcyjnych CLT. Rozmawiając z menadżerami i inżynierami firmy Ledinek, widać wyraźnie, że jest ona głęboko zakorzeniona w ich pracy, a także wyznacza kierunek rozwoju: by pozostać czołowym dostawcą linii produkcyjnych CLT.

Innowacyjny – wydajny – trwały
Maszyny Ledinek nie są obce polskiemu rynkowi. Firma znana jest przede wszystkim z maszyn Rotoles, które można spotkać licznie w całej polskiej branży podłogowej.
Oprócz tego istnieje szereg strugarek Multiplan, Europlan i Superles wykonujących swoją pracę na terenie całego kraju. To jednak tylko część rozwiązań, które Ledinek oferuje klientom na całym świecie.
Wyjątkowa lokalizacja w północnej Słowenii, zaledwie 20 km na południe od granicy z Austrią, w pobliżu pierwszego i największego zakładu produkcyjnego CLT, przyczyniła się do wczesnego zaangażowania firmy Ledinek w powstawanie i późniejszy rozwój produktów z drewna klejonego krzyżowo. Na początku były to dostawy maszyn dla pionierów CLT,
a obecnie są to autorskie, innowacyjne rozwiązania i kompletna technologia dla liderów dziejącej się na naszych oczach
rewolucji budowlanej.

Wszystko od jednego dostawcy
Ledinek to rodzinna firma, która rozpoczęła produkcję maszyn do obróbki drewna w latach 60. i stale się rozwijała, stając się wiodącym na świecie dostawcą maszyn i urządzeń do produkcji drewna konstrukcyjnego. Dziś Ledinek Engineering, jako spółka macierzysta, zatrudnia 200 inżynierów i mechaników, którzy projektują i budują maszyny oraz urządzenia manipulacyjne w nowym obiekcie o powierzchni montażowej 3000 m2. Firma-córka o podobnej wielkości produkuje wymagane części zamienne. Cały proces jest realizowany we własnym zakresie, przy udziale zatrudnionych w firmie projektantów, inżynierów elektryków i programistów. Własny dział rozwoju oprogramowania opracowuje systemy komputerowego wspomagania maszyn do łączenia na mikrowczepy, strugarek lub linii do produkcji drewna inżynieryjnego (w przypadku linii CLT znanych jako Ledinek X-Lam MANAGER). Pełna kontrola nad całym procesem pozwala na lepsze wykorzystanie linii produkcyjnej (wyższą produktywność), lepszą koordynację pomiędzy poszczególnymi gniazdami (mniej przestojów), wdrażanie innowacyjnych rozwiązań (niższy koszt inwestycji)
oraz krótsze czasy dostaw. Dzięki takiej przewadze i w połączeniu z wieloletnim doświadczeniem linie do produkcji drewna klejonego krzyżowo firmy Ledinek są wdrażane na całym świecie.

Cały artykuł przeczytasz w wydaniu 2/2021. Możesz go kupić w naszym sklepie:

https://przemysldrzewny.eu/index.php/produkt/przemysl-drzewny-nr-1-2021-wydanie-elektroniczne-kopia/
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Modularna prasa do CLT od USNR
Next post Składki na ubezpieczenie wypadkowe wzrosną głównie w meblarstwie