xxx, pornsam, xpornplease, joyporn, pornpk, foxporn, porncuze, porn110, porn120, oiporn, pornthx, blueporn, roxporn, silverporn, porn700, porn10, porn40, porn800, porn900
. . .

FORUM HOLZBAU POLSKA: Globalna sytuacja wymaga optymalizacji budownictwa drewnianego

Nagły wzrost kosztów wyrobów budowlanych na świecie: od drewna, przez styropian, po beton i stal wymuszają wprowadzanie optymalizacji w zakresie projektowania, logistyki, przygotowania placu budowy i wznoszenia budynków. Czy technologie drewniane mają szansę wyjść z tego wyścigu zwycięsko dzięki szybkiej prefabrykacji, ograniczeniu strat, mniejszej ilości ludzi potrzebnych do montażu domu? Zdecydowanie tak – odczuwają to już firmy, które wzięły udział w V Forum Holzbau Polska w Jachrance w czerwcu br. – najważniejszym wydarzeniu dla profesjonalistów branży konstrukcji drewnianych.

Eksperci prognozują, że za 20 lat domy drewniane mogą stanowić nawet 20% realizowanych w Polsce budynków. Jak będą wyglądały te domy, w jakiej będą wznoszone technologii i w jakim będą standardzie energetycznym? Od odpowiedzi na te pytania, udzielonych przez Michała Pierzchalskiego z Krajowej Agencji Poszanowania Energii, rozpoczęła się konferencja Forum Holzbau Polska, która odbyła się w dniach 21-22 czerwca w Jachrance. Będą to domy zoptymalizowane energetycznie, zeroemisyjne i ekologiczne, dzięki dostępnym technologiom i nowym tworzywom budowlano-konstrukcyjnym, że w tak bliskiej przyszłości będą z nich realizowane w Polsce budynki mieszkalne, a także obiekty użyteczności publicznej: urzędy, przedszkola, a nawet? hotel! – mówi dr Małgorzata Wnorowska, organizator Forum Holzbau Polska.

Cały artykuł przeczytasz w wydaniu 3/2021. Możesz go kupić w naszym sklepie:

Previous post Fundamentem budownictwa drewnianego jest stosowanie drewna suszonego komorowo
Next post Rośnie świadomość wyboru materiałów budowlanych