Nowe odpylacze NESTRO® w wyższym standardzie – 22% OSZCZĘDNOŚCI ENERGII

NESTRO® wprowadza na rynek pierwszą kompletną serię odpylaczy, które są standardowo wyposażone w silniki reluktancyjne IE5 i przetwornice częstotliwości. Dzięki tym najnowocześniejszym urządzeniom producenci drzewni mogą zaoszczędzić do 22% kosztów energii w porównaniu z odpylaczami z silnikami IE3. W ten sposób firma wnosi znaczący wkład w ochronę klimatu, a użytkownicy mogą liczyć na konkretne oszczędności finansowe.

Stosowanie odpylaczy czystego powietrza jest zawsze opłacalne ze względu na koszty, niezależnie od pochłanianego
materiału, wielkości firmy czy branży, w której działa. W tej dziedzinie wykonuje się jednak kolejne kroki, by odpylanie
było coraz bardziej efektywne, ale nie energochłonne.
Mobilne odpylacze NE J ewidentnie oszczędzają koszty inwestycji m.in. ze względu na montaż blisko maszyny, krótkie trasy rurociągów i w sumie niskie opory linii.
Jest to gotowe do podłączenia urządzenie mobilne (wymaga tylko przyłącza zasilania i sprężonego powietrza oraz podłączenia do rurociągu). Wentylator jest umieszczony za jednostką filtrującą, dlatego jest wystawiony na działanie czystego gazu i nie transportuje żadnych materiałów.
Użytkownik redukuje również koszty ogrzewania, bo mamy do czynienia z obiegiem powietrza bez strat ciepła,
gdyż zastosowany antystatyczny materiał filtracyjny gwarantuje resztkową zawartość pyłu <0,1 mg/m³ (czystsze niż
powietrze zewnętrzne). Podobnie jak ich poprzednicy, odpylacze NE J mają wstępną separację materiału.
Oznacza to, że kurz i wióry nie mogą bezpośrednio uderzać w worki filtracyjne. Konstrukcja tworzy przepływ krzyżowy
pod zewnętrznymi workami filtracyjnymi pod ciśnieniem, co zapobiega wirowaniu kurzu i wiórów z beczek lub lejka. Czyszczenie odbywa się zawsze po zakończeniu eksploatacji za pomocą impulsów sprężonego powietrza, w tzw. procesie JET. Wiadomo, że jest on szybki, dokładny i delikatny i prowadzi do dłuższej żywotności materiału filtracyjnego.
Począwszy od klasy wydajności 250, nowa generacja NE J posiada certyfikowany automatyczny system gaśniczy za pomocą deprywacji tlenu (klapa przeciwpożarowa). Pożar, który powstaje np. w wyniku wejścia źródła zapłonu, jest natychmiast dławiony bez użycia wody
czy suchej chemii.
NESTRO® jest pierwszym na świecie producentem oferującym odpylacze z cichszymi silnikami IE5 ze stałą regulacją częstotliwości (sprawność ponad 90%).
Przetwornica częstotliwości zapewnia, że silnik zawsze pracuje w optymalnym punkcie pracy, co przekłada się na niższe
koszty eksploatacji.
Nowe odpylacze osiągają najniższe zużycie energii na jednostkę mocy, poprawiają niezawodność i żywotność oraz znacznie zmniejszają emisję hałasu.
Nowa konstrukcja oferuje również użytkownikowi cztery różne opcje utylizacji z wykorzystaniem alternatywnych wariantów podkonstrukcji, które można w każdej chwili przerobić: pojemnik(i) na kurz, brykieciarka NBP, zawór obrotowy NZRS itp. Dzięki nowej modułowej konstrukcji gotowe do podłączenia urządzenia są teraz znacznie bardziej kompaktowe i elastyczne w użyciu niż urządzenia poprzedniej generacji, a ich stosunek ceny do wydajności jest nie do pobicia.
Odpylacze mobile oferowane są w szerokim spektrum klas wydajności od 200 do 350, z roboczym przepływem objętościowym do 9500 m³/h.
Pierwsze odpylacze z innowacyjnej serii NE J trafią do klientów jeszcze w listopadzie 2021 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *