0 0

JUWAL to polska firma specjalizująca się w konstruowaniu maszyn przemysłowych. Marka najbardziej kojarzona jest z maszynami tartacznymi, stosowanymi na początkowych etapach przetarcia, takimi jak korowarka. Ponieważ maszyny są projektowane pod potrzeby klienta, w portfolio JUWAL można znaleźć zarówno korowarki do drewna do małych tartaków jak i duże korowarki, pozwalające uzyskać wysoką wydajność nawet 120m3/zmianę.

Korowarka frezująca dedykowana jest do drewna liściastego, chociaż z powodzeniem może być również wykorzystywana do korowania drzewa iglastego.

W związku z wysokimi cenami drewna w tartakach coraz częściej wykorzystuje się reduktory do napływów korzeniowych (tzw. ogławiarki), których zadaniem jest frezowanie nabiegów korzeniowych, dzięki czemu uzyskuje się kłodę przystosowaną do pożądanej szerokości roboczej traka.

Doświadczenie firmy Juwal w sprzęganiu tego typu urządzeń z istniejącymi już liniami przetarcia zaowocowało wieloma konstrukcjami podajników. Urządzenia konstruowane są na zamówienie, a wymiary dostosowane do potrzeb klienta. Mogą to być podajniki poprzeczne, rolotoki wzdłużne z własnym napędem i wyrzutem kłody na jedną lub dwie strony, a także opcją centrowania.

Wraz z rozwojem rynku i poszukiwaniem nowych rozwiązań dla przerobu drewna, wspólnie z klientami opracowano maszyny pozwalające uzyskać zwiększoną wydajność z produkcji drzewnej. To między innymi hydrauliczne obrotowe prasy półkowe (wiatrakowe) służące do produkcji wyrobów klejonych. Prasa ściska hydraulicznie na jednym polu roboczym w dwóch płaszczyznach: poziomym oraz pionowym. Konstrukcja obrotowa prasy zapewnia jej pracę ciągłą – po nałożeniu partii materiału na jedną półkę, można układać kolejne partie elementów na kolejnych półkach, a więc wykonywać proces klejenia w nieprzerwanym cyklu pracy bez przestojów. Dzięki takiemu rozwiązaniu wydajność prasy sięga 20m3 na jednej zmianie.

Innym rozwiązaniem do produkcji zarówno krótkich elementów klejonych (np. kantówek okiennych) jak i długich (nawet 18 m) belek konstrukcyjnych, jest pionowa prasa hydrauliczna. Juwal zastosował swoje autorskie, unikalne pomysły w swojej prasie hydraulicznej do klejenia m.in. w zakresie załadunku i wyrównania wsadu. Otwierane hydraulicznie ramiona prasy unoszą się na boki dzięki czemu załadunek jest bardzo łatwy i szybki.

Juwal chętnie dzieli się swoją wiedzą inżynieryjną ze swoimi klientami. Dobór technologii poprzedzony jest odpowiednim wywiadem, ustaleniem potrzeb klienta. Także na swojej stronie internetowej www.juwal.eu producent przedstawia odpowiedzi na wiele pytań, które mogą pojawić się u inwestora przed zakupem maszyny. Warto obejrzeć też pracujące maszyny – sfilmowane i udostępnione na kanale youtube:

masz

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Spalanie biomasy drzewnej nie uratuje naszej planety od emisji CO2
Next post PASŁĘK: DRE inwestuje w nową halę, pompownię i drogi

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *