0 0

Firma JOULIN wynalazła piankowe chwytaki próżniowe i stale je udoskonala, pozostając wciąż liderem postępu w technologii próżniowej.

Pobierz artykuł w PDF: joulin

Cechą wyróżniającą konstrukcje JOULIN jest to, że chwytaki automatycznie rozpoznają czy podniesiona ma być cała warstwa czy też tylko jej fragment i odpowiednio do tego zamykane są zawory zwrotne w obszarze bez produktu. Pozwala to na użycie tego samego chwytaka (lub systemu wielu chwytaków) bez konieczności dodatkowego ustawiania czy przeprogramowania. Sam asortyment chwytaków jest bardzo szeroki. Mogą to być proste urządzenia, obsługiwane ręcznie, do niewielkich udźwigów czy też kompletne wielochwytakowe roboty portalowe mogące przenosić ładunki o wadze kilku ton lub kompleksowe rozwiązania wbudowane do istniejącej linii lub dostarczone wraz z nowym projektem. Francuska firma znana jest na świecie z umiejętności zaprojektowania takiego rozwiązania, które jak najbardziej pasuje do technologii aktualnie stosowanej u użytkownika.
Technologia JOULIN pozwala na chwytanie, unoszenie, odbieranie i przenoszenie wszystkich produktów, o różnych długościach  i szerokościach. Od wielu lat firma dostarcza swoje maszyny również dla branży drzewnej, stąd też dostosowała je do tego, aby manipulowane mogły być wyroby typowe dla tej gałęzi gospodarki. Dla chwytaków nie ma więc znaczenia czy produkt (lub drewno) jest porowaty, powyginany,
z otworami czy bez. Każdy rodzaj materiału wytworzonego z drewna lub drewnopochodnego może zostać podniesiony i przeniesiony w inne miejsce dzięki specjalnej konstrukcji podkładu piankowego oraz siły ssącej wytwarzanej przez próżnię. Roboty JOULIN mogą zatem przenosić szorstkie drewno, mokrą i suchą tarcicę, palety, panele, ciężkie belki czy elementy do budowy domów. W zależności od ciężaru, który mają przenosić, i zakładanej wydajności różnią się one udźwigiem i szybkością  manipulacji, mogą być sterowane ręcznie lub radiowo, a ponieważ są odporne na kurz i wilgoć, to mogą pracować nawet w trudnych warunkach, często spotykanych w polskich zakładach. Zaletą chwytaków piankowych firmy JOULIN jest łatwość z jaką pianka dopasowuje się do podnoszonego podłoża oraz łatwość wymiany samej pianki. Dla małych zakładów przeznaczona jest oferta małych chwytaków typu Handyvac, obsługiwanych ręcznie, o udźwigu od 100 do 250 kg, bardzo bezpiecznych i łatwych w użytkowaniu. Do produkcji na większą skalę kierowana jest oferta robotów portalowych o udźwigach od 200 do 5000 kg i wydajności od 10 do 3 cykli na minutę.

Sposób na przekładki
Dla większych zakładów bardzo ciekawą propozycją jest system układania (a potem usuwania) przekładek z pakietów tarcicy, która ma trafić na przykład do suszenia lub wraca z komory i ma być podana dalszym etapom produkcyjnym czy też przygotowana do wysyłki. Do wyboru jest tu kilka wariantów takiego systemu. Przekładki mogą być usuwane poprzez ruch szczotki zgarniającej, która obniża swoją pozycję wraz z obniżaniem się warstwy tarcicy. W innym wariancie szczotka może poruszać się na tym samym poziomie natomiast warstwa tarcicy ? dzięki specjalnej konstrukcji poruszającego się w górę stołu ? zostaje stopniowo podnoszona. W jeszcze innym wariancie warstwa może być przechylana pod kątem tak, aby przekładki mogły zsunąć się z jej powierzchni. Tarcicę można odbierać/dostarczać z i do wielu miejsc, a zastosowanie na przykład chwytaków mogących pracować w kilku pozycjach, czyni system bardzo elastycznym. Przenoszone są kompletne warstwy pakietów, a samo urządzenie może być zaprojektowane jako stacjonarne lub przejezdne. System taki pozwala wyeliminować manualną pracę ludzi i do tego zapewnia dużą szybkość i wydajność. Systemy JOULIN można stosować przy zasilaniu linii produkcyjnych, odbiorze lub podawaniu elementów do traka, piły poprzecznej, maszyn stolarskich, a więc wszędzie tam, gdzie trzeba coś podnieść, przenieść czy odwrócić.

Sterowanie
Operowanie systemami JOULIN jest proste. Ręczne sterowanie zostało przeznaczone dla systemów manualnych a dla większych instalacji łatwe operowanie urządzeniami JOULIN zapewnia ekran dotykowy Smart Control z programowaniem funkcji. Oprogramowanie pozwala na szybkie dostosowanie parametrów systemu do bieżących potrzeb produkcji. Opatentowany przez firmę JOULIN sekwencyjny system zaworów pozwala na szybkie ruchy robota, zapewnia energooszczędność i dużą odporność na zabrudzenia, a dzięki zastosowaniu WAVE SYSTEM możliwe jest uzyskanie 50% oszczędności energii. Przedstawicielem firmy w Polsce jest PFZ Kubiak-Wasilewski.

Firma JOULIN to francuska firma rodzinna założona przed ponad 50 laty przez Michela Joulin, wynalazcę i projektanta próżniowych systemów manipulacji. Znajduje się w miejscowości Etampes pod Paryżem, ale działa nie tylko na terenie Francji. Drugi zakład produkcyjny znajduje się bowiem w USA . Posiada szeroką sieć sprzedaży w ponad 60 krajach. 

 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Ekologiczna ochrona drewna?
Next post ClassenPol otrzymał pomoc finansową