0 0

Poltarex Polskie Drewno sp. z o.o. jest od niedawna również producentem pelletu.  W sierpniu 2014 roku spółka uruchomiła produkcję ekologicznego paliwa drzewnego w miejscowości Szczytno (gmina Przechlewo). Do jego produkcji wykorzystywane są czyste trociny pochodzące przerobu drewna iglastego w tartakach należących do firmy Poltarex.

– Znając doskonale pochodzenie surowca, mamy całkowitą kontrolę nad jakością naszego pelletu, który nie zawiera żadnych domieszek – mówi Adam Sosnowski, prezes zarządu spółki Poltarex Polskie Drewno.

W zakładzie zainstalowano już granulator firmy Salmatec, który produkuje pellet o średnicy 6 i 8 mm.

– Obecnie wytwarzamy 700-800 ton pelletu miesięcznie – mówi Adam Sosnowski. – Od lutego 2015 roku nasza produkcja zostanie podwojona co pozwoli nam dołączyć do grona największych producentów tego ekologicznego paliwa w północnej Polsce.  W grudniu firma przeszła pozytywnie audyt w zakresie certyfikacji DIN PLUS.

Jak zapewnia prezes spółki, pellet produkowany w zakładzie Poltarex, charakteryzuje się najwyższą jakością. Jego wartość energetyczna to aż 18 000 kJ z jednego kilograma a wartość popiołu wynosi maksymalnie 0,4%, czyli 4 kg popiołu z 1 tony spalonego pelletu  – potwierdza.

W planach firmy są dalsze inwestycje w rozwój fabryki pelletu. W bieżącym roku w zakładzie powstanie nowa kotłownia i suszarnia taśmowa do trocin.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Pula inwestycyjna 2015
Next post Badania 100 kuchni