Stwarzanie perspektyw dzięki domom modułowym EGGER

Wywołane falą uchodźców obecne problemy mieszkaniowe wymagają znalezienia szybkiego i niezawodnego rozwiązania. Proponowane przez nas rozwiązanie to domy modułowe EGGER.

Bieda wymaga kreatywnych i szybkich rozwiązań.

W odpowiedzi na zaistniałą sytuację firma EGGER opracowała rozwiązanie mające na celu szybkie stworzenie pomieszczeń mieszkalnych. We współpracy z architektem Bruno Moserem i firmą Holzbau Saurer został stworzony projekt obejmujący budowę domu modułowego. Oparty jest on na modułowej technologii budowy budynków biurowych EGGER.

Bild-1

Szybka budowa i trwała konstrukcja

Dom modułowy EGGER, który w krótkim czasie można zbudować i ponownie zdemontować, nie stanowi wyłącznie szybkiego i krótkoterminowego rozwiązania, lecz może znaleźć zastosowanie również w dłuższej perspektywie. Budynek modułowy można bowiem rozbudować do nowoczesnego budynku mieszkalnego, służącego na przykład jako akademik, przedszkole, biuro czy mikroapartament.

Bild-2-Rendering-Konzepthaus
Wizualizacja gotowych budynków mieszkalnych

?Dom modułowy EGGER różni się od tradycyjnych tymczasowych obiektów i kontenerów mieszkalnych swoimi wymiarami oraz tym, że może być dostarczony w częściach, które są odpowiednio zaizolowane. Dzięki temu koszty transportu i przechowywania ograniczone są do minimum. Montaż jest tak prosty, że w ciągu zaledwie kilku godzin może zostać wybudowany budynek wielopiętrowy.?  – wyjaśnia Carsten Ritterbach, kierownik działu marketingu/ Projektmanagement EBP

Zalety domu modułowego EGGER:

  • Efektywna alternatywa dla aktualnego rozwiązania tymczasowego
  • Niska waga transportowa
  • Optymalne wykorzystanie surowców
  • Łatwa dostępność
  • Łatwa obsługa
  • Trwałość

źródło: EGGER