Nowy zakład produkcyjny firmy GIBEN

W związku ze zbliżającą się 70. rocznicą swojego powstania firma GIBEN zmieniła siedzibę i przeniosła się do nowego zakładu produkcyjnego o powierzchni ponad 7000 m2. Historyczny zakład w Pianoro nie dawał już możliwości dalszego rozwoju i był zbyt wiekowy, by inwestować w nim w nowoczesne procesy produkcyjne i organizacyjne. Ponadto był oddalony od głównej sieci dróg, co znacznie utrudniało kontakt z podwykonawcami.
Nowy zakład znajduje się blisko Bolonii, w doskonale zorganizowanej logistycznie i bogatej w poddostawców strefie przemysłowej, co pozwala być ?bliżej? klienta.
W nowej fabryce zainstalowano automatyczne magazyny pionowe wysokiego składowania, które połączono z systemem informatycznym, co znacznie przyspiesza dystrybucję materiałów przeznaczonych do produkcji oraz części zamiennych. Procesy produkcyjne i montażowe udoskonalono urządzeniami transportu wewnętrznego. Zainstalowano także nowy system 3D CAD. Powstały nowoczesne i bardziej funkcjonalne biura oraz nowoczesny ?show-room?, w którym prezentowane są piły formatowe, najbardziej innowacyjne wśród obecnie spotykanych na rynku.
Od początku swojego istnienia firma GIBEN obsługuje najważniejszych światowych producentów mebli i płyt oraz wyznacza nowe, ważne kierunki w technice rozkroju płyt. Przedstawicielem firmy w Polsce jest IMAC.

Nowa_hala_produkcyjna_firmy_Giben.