0 0
Dla statystyk ekonomicznych to 300 miejsc pracy i 780 mln zł wartości inwestycji, ale dla przemysłu meblarskiego budowa nowej fabryki płyt wiórowych Eggera w Polsce to złamanie duopolu i szansa na niższe ceny najważniejszego surowca do produkcji.
Brilon_Egger-Holzwerkstoffe_Sauerland-Ost_277
Austriacki koncern Egger planuje budowę fabryki płyt wiórowych (a docelowo również paneli podłogowych)
pod Biskupcem (warmińsko-mazurskie) wpisujący się w jedną z trzech inteligentnych specjalizacji tego regionu. Losy inwestycji ważyły się ostatnio w gabinecie premiera Morawieckiego, którego zgoda była wymagana do rozszerzenia strefy ekonomicznej na Mazurach. Zagraniczny koncern, który zabierze surowiec drzewny rodzimym przedsiębiorcom i do tego zostanie objęty przywilejem podatkowym w strefie ekonomicznej? Te argumenty skutecznie zniechęciły premiera, który jeszcze kilka dni wcześniej otwierał podobną inwestycję w Suwałkach ? fabrykę płyt wiórowych polskiej firmy Forte.
Co się stało, że Mateusz Morawiecki w ciągu zaledwie kilkunastu dni zmienił zdanie i zezwolił na rozszerzenie
granic strefy dla Eggera? Być może podzielił argumenty meblarzy, którzy ustami Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Przemysłu Drzewnego wyrazili poparcie dla fabryki.
Całość przeczytasz w: Przemysł Drzewny nr 1/2017
pd5
pd4
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Trendy w produkcji podłóg laminowanych w 2017 roku
Next post Michał Komorowski, Podręcznik projektowania i budowania w systemie STEICO. Podstawy. Fizyka budowli. Zalecenia wykonawcze