0 0

Dobra koniunktura, nowa koncepcja ekspozycji i digitalizacja zwiastunami sukcesu targów LIGNA

Już za kilka tygodni w Hanowerze odbędzie się kolejna edycja targów LIGNA -najważniejszych na świecie Targów Maszyn, Urządzeń i Narzędzi do Obróbki i Przetwarzania Drewna, na których w dniach od 22 do 26 maja 2017 roku 1.500 wystawców z 49 krajów zaprezentuje całe spektrum imponujących innowacji. Powierzchnia wystawiennicza wzrosła do 128 000 metrów kwadratowych

„Aktualna koniunktura w branży, idąca w parze z postępującą digitalizacją oraz nową koncepcją wystawienniczą targów LIGNA pozwala na optymistyczne prognozy, rokujące sukces imprezy. Po raz pierwszy od wielu lat odnotowujemy aż tak znaczny wzrost zarezerwowanej powierzchni targowej, której metraż już w tej chwili przekracza zeszłoroczny wynik. Siedem głównych działów, do których należą 'Narzędzia, maszyny i urządzenia do produkcji jednostkowej i seryjnej’, 'Technologia powierzchni’, 'Produkcja wyrobów drewnopochodnych’, 'Maszyny tartaczne’, 'Energia z drewna’, 'Komponenty maszyn i systemy automatyzacji’ oraz 'Sprzęt leśny’ zostanie zaprezentowanych na powierzchni aż 128.000 metrów kwadratowych i to w całkiem nowym kontekście technologicznym. Ta nowa koncepcja wystawiennicza, odzwierciedlająca zrównanie technologicznych standardów obróbki drewna w rzemiośle i przemyśle drzewnym, spotkała się z pełnym uznaniem ze strony wystawców, czego wynikiem jest znaczny wzrost rezerwowanych powierzchni? ? powiedział Christian Pfeiffer, Global Director LIGNA and Woodworking Events z koncernu Deutsche Messe. ?Na odwiedzających czeka wiele nowości oraz jedyny tego rodzaju na świecie park maszynowy z kompleksowymi urządzeniami demonstrowanymi w pokazach na żywo. Atrakcyjny program ramowy wzbogacą natomiast prelekcje i dyskusje renomowanych ekspertów na temat aktualnych trendów.”

Na optymizm organizatorów targów LIGNA ? koncernu Deutsche Messe oraz związku branżowego VDMA Holzbearbeitungsmaschinen ? uwarunkowany dynamicznym rozwojem technologicznym i dobrą koniunkturą w branży drzewnej w wielu częściach świata, pozytywnie wpływa również postępująca digitalizacja.  Zjawisko integracji i digitalizacji procesów coraz głębiej przenika bowiem do środowiska maszyn, systemów i urządzeń w sektorze obróbki i przetwarzania drewna.

Jak już wskazują same nazwy ?Przemysł 4.0?, ?Internet rzeczy? i ?Inteligentna fabryka?, tendencja, która się kryje za ofertą targów, to ciągłe dążenie do maksymalizacji wydajności i produktywności za pomocą najnowszych technologii, a tym samym do podniesienia konkurencyjności odbiorców.

 

Wystawcy na targach LIGNA w Hanowerze w dniach 22 – 26 maja zademonstrują na konkretnych przykładach dokąd zmierza obejmująca już nieomal wszystkie sektory digitalizacja, prezentując najnowsze rozwiązania technologiczne w tym zakresie.

 

Deutsche Messe AG

W roku 2017 Deutsche Messe AG obchodzi swoje 70-lecie.  Na przestrzeni siedmiu dekad przedsiębiorstwo utworzone w 1947 roku jako pierwsze Targi Eksportowe przeobraziło się w czołowego światowego organizatora targów dóbr inwestycyjnych, odbywających się zarówno na arenie krajowej jak i za granicą. Spółka, której obrót w roku 2016 wyniósł szacunkowo 301 mln. euro, należy do pięciu największych niemieckich spółek targowych. W skład jej prestiżowego portfolio wchodzą wiodące targi międzynarodowe, takie jak (w porządku alfabetycznym) CeBIT (digital business), CeMAT (intralogistika i zarządzanie łańcuchem dostaw), didacta (edukacja), DOMOTEX (dywany i pokrycia podłogowe), HANNOVER MESSE (technologie przemysłowe), INTERSCHUTZ (pożarnictwo, usuwanie skutków klęsk żywiołowych, ratownictwo, bezpieczeństwo i ochrona), LABVOLUTION i BIOTECHNICA (systemy laboratoryjne, biotechnologia) oraz LIGNA (przemysł drzewny i leśnictwo). Na terenach targowych spółki odbywają się ponadto regularnie liczne wystawy gościnne, do których zaliczają się m. in. takie czołowe imprezy branżowe jak: AGRITECHNICA (targi sprzętu rolniczego, organizowane przez Niemieckie Towarzystwo Rolnicze, DLG) i EuroTier (targi dla sektora chowu i hodowli zwierząt, organizowane przez DLG), EMO (targi obróbki metali, organizowane przez Niemiecki Związek Fabryk Obrabiarek, VDW), EuroBLECH (targi obróbki blach, organizowane przez MackBrooks) oraz IAA Nutzfahrzeuge (targi transportu logistyki i technologii mobilnych, organizowane przez Niemiecki Związek Przemysłu Samochodowego, VDA). Licząc przeszło 1.200 pracowników oraz 62 placówki partnerskie, Deutsche Messe AG jest obecna w ponad 100 krajach na całym świecie.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Stowarzyszenie Centrum Drewna podjęło wyzwanie zaprojektowania domu modelowego Mieszkanie Plus
Next post Maciej Truszczyński