0 0

„Mieszkanie Plus ma tworzyć rozwiązania dla przyszłości, a nie tylko kopiować przeszłość. Ma tworzyć doskonałe warunki do rozwoju relacji międzyludzkich, zapewniając im dobrze zaprojektowane mieszkania i przestrzeń, w której mogą razem wypoczywać, bawić się i spotykać”. Wyzwania zaprojektowania takiej przestrzeni podjęło się również Stowarzyszenie Centrum Drewna w Czarnej Wodzie, zgłaszając swój udział w konkursie na opracowanie projektu domu modelowego dla programu Mieszkanie Plus.

green-house-672x372

Zorganizowany przez BGK Nieruchomości konkurs na opracowanie projektu domu modelowego dla programu Mieszkanie Plus ma na celu stworzenie wysokiej jakości budynków mieszkalnych, przyjaznych rodzinom i lokalnym społecznościom, spełniających rygorystyczne standardy techniczne i urbanistyczne. Ważny jest także niski koszt budowy takiego domu, który pozwoli oferować czynsz dostępny dla osób słabiej uposażonych. Organizatorzy konkursu oczekują propozycji domów, które zostaną wybudowane w nowoczesnych technologiach budowlanych. Mają to być domy, w których ludzie będą się dobrze czuć – nie tylko dzisiaj ale też za 50 czy 100 lat.

 

****

Mieszkanie Plus to rządowy program zakładający budowę dostępnych cenowo mieszkań na wynajem, z opcją nabycia własności. Program zakłada budowę mieszkań o umiarkowanych czynszach, dostępnych także dla słabiej uposażonych rodzin. Mieszkania mają spełniać wszystkie współczesne standardy urbanistyczne, architektoniczne i techniczne, w tym wysokie normy energetyczne.

 

Więcej informacji o konkursie można znaleźć na stronie organizatora: https://bgkn.pl/

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Paged Meble stawia na meble szkieletowe
Next post LIGNA 2017 – zaproszenie