Nowość z 6 funkcjami – Wolfcraft MASTER cut 2500

MASTER cut 2500, nowy stół maszynowy od Wolfcraft, jest już dostępny w Polsce. Wyróżnia go wysoka precyzja pracy, łatwość transportu, przechowywania i aż 6 obszarów zastosowań.

Debiutujący na rynku stół maszynowy firmy Wolfcraft to udoskonalona wersja modelu – MASTER cut 2000, który okazał się prawdziwym hitem wśród polskich użytkowników. Najnowsza wersja MASTER cut 2500, charakteryzuje się m.in. ulepszoną prowadnicą zwiększającą precyzję cięcia oraz zmienionym blatem z dodatkowymi otworami do mocowania ukośnych pilarek tarczowych.

– Najnowsza wersja stołu Wolfcraft wyróżnia się przede wszystkim wielofunkcyjnością. Liczne dodatkowe akcesoria i przemyślany w szczegółach projekt sprawiają, że stół jednocześnie spełnia aż 6 funkcji – mówi Adam Raczkowski, product manager w Lange Łukaszuk.

Wyjątkowa wygoda pracy

Wolfcraft MASTER cut 2500 łączy w sobie funkcje stołu do cięcia, stołu do frezowania, a także stołu dla wyrzynarek oraz ukośnych pilarek tarczowych. Jego duża powierzchnia robocza (ponad 1000 mm szerokości i niemal 700 mm głębokości), a także składane nogi sprawiają, że otrzymujemy łatwą do przenoszenia i wygodną platformę roboczą, która perfekcyjnie sprawdza się w różnych pracach warsztatowych, szczególnie związanych z rozbudową i przebudową wnętrz.

Najnowsza edycja stołu jest wyposażona w 2 płyty maszynowe, co pozwala na komfortowe, wymienne korzystanie z dwóch elektronarzędzi bez konieczności ich każdorazowego, ponownego ustawiania oraz mocowania na płycie. Przyczynia się to z pewnością do wygodniejszej obsługi – mówi Adam Raczkowski. – Wielofunkcyjność stołu sprawia, że znajduje on zastosowanie zarówno w przydomowych warsztatach, jak i w rękach profesjonalistów, szczególnie zajmujących się szeroko pojętą stolarką – dodaje.

Jeden stół, sześć funkcji

Nowy stół Wolfcraft spełnia m.in. funkcję pilarki stołowej i świetnie sprawdza się w przypadku cięcia małych i lekkich elementów, które można po nim swobodnie przesuwać. Dzięki zastosowaniu prowadnicy kątowej możliwe jest wykonanie dokładnych cięć pod kątem od 0 do 180°, precyzyjnych cięć wzdłużnych (do 570 mm szerokości i 740 mm długości). Dodatkowo, dzięki opcjonalnie dostępnym klinom, stół gwarantuje współpracę także z ręcznymi pilarkami tarczowymi nie wyposażonymi w klin.

– Oprócz wszechstronnego zastosowania, stół wyróżnia się wyjątkową solidnością i stabilnością. Mocna podstawa i regulowana stopka sprawiają, że praca z wykorzystaniem stołu staje się niezwykle komfortowa ? mówi Adam Raczkowski.

Stół Wolfcraft MASTER cut 2500 stworzony na bazie lekkiego aluminium i wyposażony w składane nóżki, jest niezwykle łatwy w przenoszeniu i przechowywaniu.

 

*****

Dodatkowe funkcje MASTER cut 2500:

– Pilarki prowadzonej po szynie – z szyną prowadzącą i ogranicznikiem do docinania dużych paneli i płyt oraz możliwością bezstopniowego ustawienia cięcia od 0 do 70°

– Stołu dla wyrzynarek – do wykonywania cięć po krzywych z pełną widocznością linii cięcia oraz łatwym kierowaniem materiału

– Stołu frezarskiego – z dodatkowym osprzętem w postaci równoległej prowadnicy frezarskiej zmieniającej MASTER cut 2500 w pełnowartościowy stół frezarski

– Stołu dla ukośnych pilarek tarczowych – kompatybilnego z większością ukośnych pilarek dostępnych na rynku, dzięki wykonanym w blacie stołu perforacjom

– Przenośnej platformy roboczej – dzięki zastosowaniu odpornej na uderzenia płyty MDF z możliwością mocowania obrabianych elementów oraz szybkiego montażu urządzeń stacjonarnych (np. stojaków do wiertarek)