0 0

Chcąc nadążać za zmianami wynikającymi z rozwoju gospodarki, a co za tym idzie
? wpisywać się w ideę Przemysłu 4.0, która już na dobre zagościła w umysłach polskich
i światowych przedsiębiorców, nie da się uniknąć inwestycji w innowacyjne technologie
i nowoczesne maszyny. Każdego roku Poznań przez cztery dni staje się stolicą przemysłu drzewnego i meblarskiego, a Międzynarodowe Targi Maszyn i Narzędzi Dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA ? wyznacznikiem zmian, trendów i kierunku, w jakim zmierza branża. Dobra passa w sektorze drzewnym i meblarskim rokuje dynamiczny rozwój tegorocznej edycji targów DREMA 2018, która pod względem kompleksowej ekspozycji, ilości wystawców i prezentacji najnowocześniejszych rozwiązań dla przemysłu związanego z obróbką drewna zapowiada się rekordowo!

Tegoroczna ekspozycja DREMA 2018 obejmować będzie siedem pawilonów wystawienniczych (3, 3A, 4, 5, 5A, 6, 8 oraz teren otwarty), udział w targach wezmą liderzy rynku z 25 krajów, którzy zaprezentują technologie jutra dedykowane branży drzewnej, leśnej i meblarskiej! Przez cztery dni na targach DREMA 2018 będzie można zapoznać się z ofertą wszystkich firm, które liczą się w branży drzewno-meblarskiej.
Z roku na rok ekspozycja jest coraz bogatsza, a stoiska coraz większe i bardziej pokaźne. Wielu wystawców zaprezentuje koncepcje rozwiązań dla przemysłu drzewnego i meblarskiego w ramach idei Przemysłu 4.0, w tym cyfryzacji, integracji i automatyzacji procesów produkcji oraz przetwórstwa drewna, zarówno dla małych zakładów rzemieślniczych, jak i dużych fabryk mebli. Edycja targów 2017 okazała się być bardzo udaną ? na powierzchni wystawienniczej 23 600 m2 zaprezentowało się ponad 380 wystawców, a teren Międzynarodowych Targów Poznańskich odwiedziło łącznie 15 800 uczestników bloku targów DREMA FURNICA SOFAB. W tegorocznej edycji DREMA 2018 planowane jest przekroczenie tych parametrów
i osiągnięcie lepszych wyników.

Platforma współpracy
Targi DREMA są niczym papierek lakmusowy ? odzwierciedlają sytuację, jaka panuje w branży. Organizatorom udało się stworzyć kreatywną platformę współpracy, w którą zaangażowane są wiodące stowarzyszenia i izby branżowe, branżowe media oraz wystawcy. Konstruktywna wymiana doświadczeń owocuje wzbogaceniem programu wydarzeń towarzyszących ekspozycji, znacząco wspomagając prężny rozwój ? wciąż realizowane są nowe pomysły i przedsięwzięcia, które wpisują się w oczekiwania przedstawicieli rynku.

I biznes, i inicjatywy prospołeczne
Targi DREMA, poza czysto biznesowym charakterem, pełnią też liczne funkcje: edukacyjną, charytatywną, promocyjną ? to wszystko sprawia, że oferta jest kompleksowa i przyciąga rzesze osób zawodowo i hobbystycznie związanych z obróbką drewna. Funkcja edukacyjna przejawia się w prelekcjach i warsztatach, kierowanych zarówno do wystawców, jak i zwiedzających, obejmujących m.in. tematykę: ekologicznego spalania drewna (biomasa/pellet), bezpieczeństwa maszyn (projekt TeSaMa), procesu powstawania mebli czy podłóg (fabryki mebli na żywo, warsztaty parkieciarskie). Do tego dochodzi strefa wiedzy z ofertą szkoleń, kursów i literatury branżowej. Podczas targów DREMA jest również miejsce na prospołeczne inicjatywy. Funkcja charytatywna to przede wszystkim idea DREMA Dzieciom? wyjątkowy projekt, którego celem jest wykonanie przez cztery dni trwania targów DREMA kompletów mebli dla dzieci z domów dziecka lub rodzin zastępczych. Funkcja promocyjna to z kolei nacisk na propagowanie branży, pokazywanie siły stowarzyszeń krajowych, jak i zagranicznych (Pawilon Promocji Drewna), organizacja konferencji KOOPDREW i spotkań b2b.

Szerokie perspektywy
Organizatorzy targów DREMA wraz z partnerami branżowymi nie ustają w poszukiwaniu coraz nowszych rozwiązań i ciekawych tematów, które mogą zainteresować profesjonalistów. Poza dotychczasowymi wydarzeniami, które towarzyszyły targom DREMA (VI Kongres Przemysłu Drzewnego KOOPDREW, DREMA Dzieciom, Pawilon Promocji Drewna, Strefa Parkietu, Strefa Wiedzy i Konsultingu, konkurs Wyczarowane z Drewna, XVII Mistrzostwa Polski we Wbijaniu Gwoździ, Poligon Prezentacji Lakierniczych), w tym roku rozszerzy się grono dotychczasowych partnerów, którzy przygotują w ramach przestrzeni targowej niezwykle interesujące wydarzenia: studio na żywo Dom i Drewno oraz konkurs Starcie Mistrzów, Akademia Pelletu, Strefa BHP, warsztaty produkcji mebli InfoTEC WorkShop, DREMA Tools, nowa formuła spotkań kooperacyjnych B2B Wood Meetings czy mocny akcent Lasów Państwowych. Zapoczątkowana koncepcja z poprzedniej edycji Wystawa Design w Drewnie przekształci się w projekt DREMA DESIGN, który pozwoli na szersze zaprezentowanie możliwości wykorzystania drewna i materiałów drewnopochodnych do artystycznych inspiracji.

Zapraszamy na Międzynarodowe Targi Maszyn i Narzędzi Dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA, Poznań 11?14 września 2018 roku ? będzie się działo!

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Dział personalny. Bartosz Michał Bazela
Next post Oko, które widzi kantówkę z czterech stron jednocześnie