0 0

Nowe Rozporządzenie LULUCF wywołało zamieszanie w mediach. Wszyscy obawiają się ograniczenia ilości pozyskiwanego drewna, co uderzyć ma przede wszystkim w branżę drzewną i meblarską. Może się jednak okazać, że zamiast spadku, zanotujemy w przyszłości wzrost, a skorzystać będzie mogło na tym znacznie budownictwo drewniane.

Czego dotyczy Rozporządzenie LULUCF?
Zgodnie z prawodawstwem LULUCF Unii Europejskiej przyjętym 14 maja 2018 roku państwa członkowskie UE muszą dopilnować, aby emisja gazów cieplarnianych wynikająca z użytkowania gruntów, zmian w użytkowaniu gruntów lub leśnictwa została zrównoważona poprzez jednakowe usuwanie CO2 z atmosfery w latach 2021?2030.
Rozporządzenie wdraża zasady porozumienia zawartego między przywódcami UE w październiku 2014 r., zgodnie z którym wszystkie sektory powinny przyczynić się do osiągnięcia celu ograniczenia emisji w UE do 2030 r. Jest ono również zgodne z porozumieniem paryskim, które wskazuje na kluczową rolę sektora użytkowania gruntów w osiąganiu długoterminowych celów w zakresie łagodzenia zmian klimatycznych.

Więcej przeczytasz w Przemysł Drzewny nr 3/2018

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Nowe zasady sprzedaży drewna na 2019 rok
Next post RAPORT FORESTOR: CLT – przyszłość drewnianego budownictwa?