Wirtualna rzeczywistość. Nowatorskie rozwiązania od Nestro

Przyszłość zaczęła się wczoraj… To, o czym czytaliśmy na kartach książek science-fiction, stało się naszą codziennością. Parafrazując tytuł filmu z serii o Jamesie Bondzie: Rzeczywistość to za mało – tak zadebiutowała w NESTRO wirtualna i rozszerzona rzeczywistość stworzona na bazie ekoinnowacyjnych systemów odpylania.

Rozszerzona rzeczywistość

Augmented Reality (AR) to technologia, która pozwala w realnym czasie łączyć obraz świata rzeczywistego z animacją 3D i w ten sposób uzupełniać lub rozszerzać widzialną rzeczywistość. Aby skorzystać z tych niesamowitych wrażeń i zobaczyć urządzenia NESTRO lewitujące podczas pracy, firma zaprasza do swojej siedziby oraz na swoje stoiska targowe w Europie, gdzie goście mogą pobrać na telefon lub tablet aplikację NESTRO AR, która zrewolucjonizowała obszar postrzegania i prezentacji urządzeń oraz ich ruchu.

Wejście do wirtualnego świata dzięki technologii

NESTRO Wirtualna Rzeczywistość VR potrafi rozpalić wyobraźnię zwiedzających i przesunąć granicę ich percepcji. W oparciu o grafikę trójwymiarową 3D, dzięki okularom VR i dźwiękowi, uczestnicy mogą odciąć się od bodźców zewnętrznych i przejść do wykreowanego świata wirtualnego, który przenosi ich do wentylatorów, wygarniaczy silosowych, ślimaków transportowych i dużego wielomodułowego filtra podciśnieniowego! Wielu odwiedzających przenosząc się do wnętrza urządzeń odpylających, było pod ogromnym wrażeniem tego, czego doświadczyli. Rozpaliło to ich wyobraźnię. W oparciu o technikę trójwymiarową 3D i dzięki okularom VR wiele osób mogło znaleźć się w zakamarkach urządzeń, o których nie mieli wcześniej pojęcia.

O firmie

Firma NESTRO powstała 42 lata temu w Niemczech, w Bad König/Odenwald. W Starym Oleśnie istnieje od 2005 r. Od początku działalności w Polsce zajmuje się konstruowaniem, projektowaniem i montażem ekoinnowacyjnych urządzeń ochrony środowiska (systemów odpylania) dla przemysłu drzewnego, meblarskiego i papierniczego oraz dla branży sortowania odpadów. Proponuje nowoczesne rozwiązania w tym zakresie. W obszarze jej działalności znajduje się też technika lakiernicza, czyli nowoczesne lakiernie dla branży stolarskiej i meblowej oraz kotły na trociny i biomasę wraz z systemami magazynowania tych materiałów w silosach.

Profesjonalizm i sprawna realizacja zamówień

Grupę NESTRO w Starym Oleśnie tworzy młody, 120-osobowy, dynamiczny, kreatywny i otwarty na współpracę zespół, który stwarza optymalne rozwiązania dla klientów i dba o ich satysfakcję i zadowolenie. Firma jest w pełni przygotowana do ob-sługi swoich odbiorców, posiada duże i profesjonalne zaplecze konstrukcyjno-techniczne oraz magazynowe, pozwalające na sprawną realizację zamówień. Nowoczesny dział handlowy dostosowuje się do oczekiwań i potrzeb rynku. Do dyspozycji kontrahentów firmy przygotowano salę ekspozycyjną, w której Przyszłość zaczęła się wczoraj… To, o czym czytaliśmy na kartach książek science-fiction, stało się naszą codziennością. Parafrazując tytuł filmu z serii o Jamesie Bondzie: Rzeczywistość to za mało – tak zadebiutowała w NESTRO wirtualna i rozszerzona rzeczywistość stworzona na bazie ekoinnowacyjnych systemów odpylania.można zakosztować wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości oraz zapoznać się z podstawowymi urządzeniami oferowanymi dla różnych branż przemysłu, a także obejrzeć nowości wprowadzane do sprzedaży, zwłaszcza wentylatory transportowe i podciśnieniowe.