Płeć decyduje o wyborze podłogi?

EPLF, czyli Stowarzyszenie Europejskich Producentów Podłóg Laminowanych (Bruksela), właśnie zakończyło szeroko zakrojone badanie rynku dotyczące zachowań konsumentów końcowych (zarówno indywidualnych, jak i profesjonalnych)  jeśli chodzi o kupowanie podłóg. To już trzecia edycja badań (poprzednie odbyły się w 2005 i 2011 r.). Tym razem zostały przeprowadzone w Niemczech, Francji i Polsce z udziałem konsumentów końcowych i architektów.

W każdym z trzech krajów stu konsumentów końcowych, którzy niedawno kupili nową podłogę lub mieli zamiar to zrobić, a także 20 architektów i projektantów wzięło udział w wywiadzie na temat ich motywów, ocen i procesów decyzyjnych. Przeprowadzenie tego badania po raz trzeci przy użyciu tej samej me t o d o l o g i i daje obecnie sektorowi interesujące perspektywy dotyczące długoterminowego rozwoju. Osoby docelowe zostały zapytane nie tylko o ich opinię na temat nowego rodzaju podłóg LVT*/MMF** i paneli podłogowych laminowanych, ale także o inne kategorie podłóg, takie jak kamień, ceramika, parkiet, dywany. Badanie dotyczyło czynników wyzwalających chęć zakupu nowej podłogi, gromadzenia informacji i procesów decyzyjnych w gospodarstwach
domowych, różnych pomieszczeń funkcjonalnych o różnych wymaganiach. W porównaniu z wcześniejszymi edycjami najnowsze badanie pokazuje, że coraz bardziej popularne jest zbieranie informacji online i sprzedaż detaliczna online.

 

Cały artykuł przeczytasz w wydaniu 3/2020. Możesz go kupić w naszym sklepie: