0 0

Od kilku lat trwają prace nad projektem iPAL, którego celem jest cyfryzacja największego na świecie otwartego poolu paletowego.
Obecnie EPAL rozpoczyna produkcję palet iPAL z unikatowym kodem QR, nanoszonym bezpośrednio na linii produkcyjnej.

Dzisiejsze rozwiązania paletowe, mimo że od kilkudziesięciu lat świetnie się sprawdzają, powinny stale się rozwijać i odpowiadać na rosnące oczekiwania uczestników łańcucha dostaw. Paleta, przy zachowaniu wysokich standardów jakości EPAL, niezmiennie spełnia swoją najważniejszą funkcję – jest sprawdzonym i bezpiecznym nośnikiem ładunku o gwarantowanej nośności i jakości.
Klienci nie muszą martwić się o jej dostępność, gdyż w otwartym poolu jest ich obecnie ponad 600 mln sztuk. Wciąż można jednak udoskonalać ten produkt, m.in. w kierunku digitalizacji, tak by najpopularniejsza na rynku europaleta stała się nośnikiem inteligentnym. W 2018 r. rozpoczęto prace nad projektem iPAL, którego celem jest cyfryzacja największego na świecie otwartego poolu paletowego.
Oznacza to, że w niedalekiej przyszłości – oprócz swojej podstawowej funkcji transportowej dla produktów – paleta
stanie się dodatkowo nośnikiem wielu informacji, dzięki którym wzrośnie poziom bezpieczeństwa, a cały łańcuch logistyczny będzie funkcjonował efektywniej.

Dzięki przypisaniu numeru seryjnego system iPAL pozwoli pozyskiwać dane o każdej pojedynczej palecie. Umożliwi to monitorowanie jej historii, określenie jej cyklu życia, ale też podniesie jakość całego poolu palet EPAL, wyłapując z rynku uszkodzone nośniki.

Użytkownikom inteligentna paleta pozwoli w prosty sposób pozyskiwać i przekazywać innym uczestnikom łańcucha dostaw wszystkie niezbędne informacje na temat ładunku, zapewniając kontrolę optymalnych warunków transportowych.
Dziś stawiamy pierwszy widoczny dla rynku krok do realizacji naszych celów. Rozpoczynamy produkcję palet iPAL z unikatowym kodem QR nanoszonym bezpośrednio na linii produkcyjnej.
Uzyskamy w ten sposób nośniki identyfikowalne z gwarancją autentyczności – paletę iPAL będą produkować wyłącznie
certyfikowane przedsiębiorstwa.
Przy pomocy prostej aplikacji iPAL, zamiast ręcznego liczenia wszystkich palet, umożliwimy użytkownikom masowy odczyt serializowanych palet. Dzięki wykorzystaniu standardowych smartfonów lub czytników kodów kreskowych
2D przy pomocy aplikacji iPAL system nie będzie wymagał na tym etapie ponoszenia kosztów dodatkowej infrastruktury. Paleta z kodem QR umożliwi uczestnikom systemu rezygnację z dodatkowego etykietowania
przesyłek dzięki połączeniu numeru wysyłki towaru z ID palety lub ID palet z przesyłką.
Transparentność w obrocie, wiedza na temat wieku i daty produkcji, lokalizacji producenta, historii napraw europalet w aplikacji iPAL da użytkownikom pewność, że nośniki, które otrzymują na wymianę, spełniają najwyższe normy jakościowe.

https://przemysldrzewny.eu/index.php/produkt/przemysl-drzewny-nr-1-2021-wydanie-elektroniczne-kopia/
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Produkcja palet EPAL rośnie mimo pandemii COVID-19
Next post Na polskich europaletach po całym świecie transportowane są szczepionki na COVID-19