Dziesięciu największych producentów wytwarza 1/3 wszystkich palet w Polsce

Aby należeć do TOP10 największych producentów palet drewnianych w Polsce, trzeba ich produkować minimum milion rocznie! Co więcej, owych dziesięciu największych odpowiada za 1/3 całej produkcji palet w Polsce, wytwarzając ich 29,6 mln sztuk (2020 r.) – wynika z badań przeprowadzonych przez Forestor Communication*. Więcej palet nie oznacza jednak większego zysku dla jej producentów.

Po raz drugi Forestor Communication przeprowadziło badania wśród największych producentów palet drewnianych
w Polsce. Zebrano informacje o wielkości produkcji, jak również przeprowadzono wywiady z osobami zarządzającymi firmami na temat aktualnej sytuacji i prognoz dla rynku.
W czołowej dziesiątce największych producentów palet znalazło się osiem firm, które były liderami ubiegłorocznej
edycji, ale pojawiły się też dwa debiuty. Większość z firm znacząco zwiększyła produkcję w stosunku do 2019 r. (nawet o 100%), lecz zdarzyły się też niewielkie spadki (do -6%).
Pierwsze miejsce, podobnie jak w poprzednim rankingu, zajęła Grupa Palettenwerk, która w dwóch małopolskich zakładach w Jordanowie i Gniewięcinie wyprodukowała ponad 7,5 mln palet (o 560 000 więcej niż w 2019 r.). Drugie miejsce zajęła spółka C.M.C., która ma cztery zakłady w trzech województwach.
Wynik 5,6 mln jest gorszy od poprzedniego – w 2019 r. firma wyprodukowała 6 mln palet.

Cały artykuł przeczytasz w wydaniu 2/2021. Możesz go kupić w naszym sklepie:

https://przemysldrzewny.eu/index.php/produkt/przemysl-drzewny-nr-1-2021-wydanie-elektroniczne-kopia/