Drema 2016 – centrum spotkań liderów

W dniach 13-16 września 2016 r. w Poznaniu po raz 32. spotkają się przedstawiciele sektora drzewnego i meblarskiego, by tworzyć kształt rynku i szukać nowych kierunków rozwoju. Taka mobilizacja i poruszenie branży zdarza się tylko raz w roku podczas Międzynarodowych Targów Maszyn i Narzędzi dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego Drema.

pp_4053

O ich prestiżu świadczy chociażby fakt, że jest to jedyne w Polsce i jedno z kilkunastu na świecie branżowych wydarzeń popieranych przez Europejską Federację Producentów Maszyn do Obróbki Drewna EUMABOIS.

Rozwój kluczem do sukcesu
Na targach Drema prezentowana jest kompleksowa oferta w zakresie maszyn i narzędzi dla sektora drzewnego i meblarskiego. Targi adresowane są zarówno do producentów, jak i do kooperantów, dystrybutorów i dostawców materiałów czy podzespołów.

Jakość wypracowana przez lata
Targi Drema są przykładem tego, w jaki sposób doświadczenie połączone z nowoczesną myślą strategiczną może przyczynić się do uzyskania przewagi konkurencyjnej. Poznańskie wydarzenie od lat odnotowuje wzrosty zarówno w liczbie wystawców, jak i zwiedzających.

Kompleksowa oferta
Targi Drema to nie tylko ekspozycja pozwalająca na zapoznanie się z najnowocześniejszymi rozwiązaniami technicznymi, ale także bogaty program wydarzeń towarzyszących i przestrzeni specjalnych. Jedną
z nich jest Kooperacyjna Giełda Przemysłu Drzewnego KOOPDREW. IV edycja kongresu, organizowana z ramienia Polskiej Izby Gospodarczej Przemysłu Drzewnego oraz Międzynarodowych Targów Poznańskich, odbędzie się w przeddzień targów Drema. Zgodnie z już utrwaloną tradycją KOOPDREW łączy ze sobą elementy konferencji i spotkania „Business to Business”. W ramach bloku konferencyjnego omówione będą najważniejsze sprawy oraz najnowsze wydarzenia decydujące o sytuacji przemysłu drzewnego w Polsce
i w Europie. Referować je będą uznani eksperci z kilku krajów. Z kolei blok „B2B” stworzy możliwość do spotkań, nawiązania nowych kontaktów handlowych i bezpośredniej wymiany informacji. Patronat medialny nad kongresem objął „Przemysł Drzewny. Research & Development”.

pp_4311

W ramach idei Drema Dzieciom odbywają się dwa przedsięwzięcia: Fabryka Mebli na Żywo oraz Polska Fabryka Mebli. Szczytny cel przyświecający uczestnikom oraz fakt, że wszystkie wykreowane produkty są przekazywane na cele charytatywne sprawiają, że projekt Drema Dzieciom nabiera szczególnego charakteru i cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno firm i partnerów, jak i samych uczestników. Warto również zwrócić uwagę na specjalny Pawilon Promocji Drewna mieszczący się w hali 3. Jest to przestrzeń,
w której swoje miejsce będą miały m.in. Strefa Parkietu, Strefa Nauki, Doradztwa i Dotacji, Strefa Drewna B2B Wood Meetings. Swoje stoisko w ramach promocji drewna zaprezentuje również Forestor Communication, pierwsza w Polsce agencja komunikacji marketingowej sektora leśno-drzewnego, wydawca czasopisma „Przemysł Drzewny. Research & Development”. Inną ciekawą strefą w pawilonie trzecim będzie Strefa Parkietu, w której z inicjatywy Stowarzyszenia Parkieciarze Polscy odbędą się warsztaty parkieciarskie, na których prezentowane będą najnowsze produkty i technologie stosowane w parkieciarstwie. Warsztaty wypełnią praktyczne pokazy mistrzów zawodu oraz wykłady i szkolenia specjalistyczne.
Strefa Nauki, Doradztwa i Dotacji to przestrzeń specjalna w całości organizowana przez portal Drewno.pl. W strefie będzie można zaczerpnąć wiedzę o różnych rodzajach dotacji (z UE i ZUS), skutecznej promocji firmy i produktów w Internecie, a także o znakowaniu i certyfikowaniu drewna. Ponadto przez całe cztery dni imprezy odbywać się będą pokazy symulatora wielozadaniowych maszyn leśnych typu harwester i forwarder. Każdy zainteresowany będzie miał możliwość przekonać się na własnej skórze, jak wymagająca
i precyzyjna musi być praca operatora leśnego. Z kolei Strefa Drewna B2B Wood Meetings, współorganizowana przez Polską Izbę Gospodarczą Przemysłu Drzewnego, to spotkania kooperacyjne dla firm z branży drzewnej, którym towarzyszyć będzie prezentacja ich oferty. Spotkania mają ułatwić kontakt przedstawicielom przedsiębiorstw, które potencjalnie mogą stać się dla siebie nawzajem partnerami. Koncepcja ta zwiększa szansę na zdobycie nowych kontaktów biznesowych, podpisanie kontraktów oraz na nawiązanie i kontynuację współpracy, a tym samym pozwala na jeszcze efektywniejsze wykorzystanie możliwości, jakie dają targi.

Od lat ciekawą formą przestrzeni demonstracyjnej w zakresie obróbki powierzchni i lakierowania jest na targach Drema Poligon Umiejętności. Każdy zwiedzający będzie miał możliwość sprawdzenia obecnych urządzeń w praktyce, podnieść swoją wiedzę i kompetencje.
Wśród wydarzeń o charakterze konkursowym kolejny raz odbędą się Mistrzostwa We Wbijaniu Gwoździ oraz Konkurs „Wyczarowane z Drewna” skierowany głównie do nauczycieli i uczniów szkół o profilu drzewnym i meblarskim. Ich zakres ma podnieść świadomość młodzieży na temat wykorzystania surowca, optymalizacji
i organizacji produkcji, zastosowania jak najbardziej efektywnych technologii, umiejętności planowania i zarządzania w branży związanej z przemysłem drzewnym i meblarskim.

Targi dają więcej
Uczestnictwo w targach daje więcej, pozwala firmom zdobyć znaczącą przewagę konkurencyjną
i dopasować się do wymogów stawianych przez rynek i zmian zachodzących w branży. Pozwalają być cały czas w czołówce!