0 0

MGJ Sp. z o.o. w Leśniewie (woj. pomorskie) to pierwszy w Polsce tartak, w którym zainstalowano hiszpańską technologię przetarcia drewna marki Barton. Jest to linia oparta na traku taśmowym z pochyłą kolumną i możliwością dwustronnego cięcia drewna oraz innowacyjnym robotem pracującym przy odbiorze deski firmy Ruho-Tec. Jej wydajność po trzech miesiącach od uruchomienia jest o 30% większa od dotychczasowej linii pracującej w Leśniewie.

Hiszpańska linia przetarcia drewna

– Marka Barton od wielu lat jest dobrze znana w przemyśle drzewnym na terenie Hiszpanii oraz Ameryki Południowej ? mówi Iwona Koncewicz, prezes zarządu MGJ Sp. z o.o. -Podczas wizyty studyjnej w tym kraju widzieliśmy zakład, który wciąż świetnie prosperuje, przecierając drewno na ponad dwudziestoletnich maszynach Bartona. Jednak tym, co przekonało właścicieli firmy MGJ do podjęcia ryzyka i przetestowania tej technologii na polskim drewnie, był widok nowo uruchomionej linii
przetarcia w Hiszpanii.

– Jej posadowienie, szybkość pracy pił i wydajność robiły ogromne wrażenie. Na wyjściu linii musiały pracować dwie wprawne osoby, by nadążyć z odbiorem desek, choć była to linia cięcia jednostronnego.
Tymczasem my myśleliśmy o zakupie linii z możliwością cięcia dwustronnego – wspomina.

Więcej przeczytasz w Przemysł Drzewny nr 1/2019

 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Wełna mineralna na cenzurowanym. Szansa dla drzewnego zamiennika
Next post Pollmeier będzie produkował LVL także ze świerku